| Vodafone95 a întrebat:

Dau funda.Sunt boboc,am niste fete dragute in clase, care sunt cam timide.Nu prea stiu mai nimic despre ele.De exemplu maine cum sa le abordez/bag in seama mai usor? Inafara de clasic "Buna".Dupa..cum sa ma comport ca sa le atrag atentia si intr-un sfarsit sa le "cuceresc".Multumesc.Nu sunt o persoana creativa...si daca am ajuns sa va intreb pe voi

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu trebuie sasi fie frica cand vb cu cineva trebuie sa fi hotarat si sa vb frumos, nu cu toate cu una e bine sa vb despre orice lucru bine nu lucruri barbatesti

| Danysan a răspuns:

Important e sa le inviti si dupa pe undeva laughing-Ca daca e doar palavragela in Lieceu nu se leaga nimic.Asa observa o fata ca vrei si esti interesat sa fi cu ea laughing-In privat ai poti sa ai dai o floare (sau un buchet daca te tine )poti sa fi mai relaxat ...Baga tare nu mai sta ca vin eu si le iau laughing:-p!

| sayWhaaat a răspuns:

Ti-am oferit un raspuns destul de cuprinzator la intrebarea cealalta, despre acelasi subiect.
Mai scurt, fara frica si fi natural.

| suMRed34 a răspuns:

Poti incerca sa le cunosti mai bine,sa aflii ce le place lor fara sa fii totusi prea insistent (sa le stresezi non-stop cu intrebari). Cred ca cel mai bine ar fi sa le inviti in oras (pe rand, bineinteles, noi fetele, nu prea suportam sa fim invitate mai multe de acelasi baiat in oras) si cand iesi in oras poti vorbi deschis cu ea, mai glumesti etc. iar la final daca totul a mers bine iti iei inima in dinti si o saruti iar daca si ea te place iti va raspunde la sarut.

| 4BubaNeagra a răspuns:

Depinde acum, primele impresii lasate conteaza cel mai mult, fi tu insuti cu ele si n-o sa ai de pierdut. Daca-ti place in special de cineva, vezi la ce materie se descurca cel mai bine si cerei ajutoru(fata o sa-ti explice bine-nteles) si uite asa te bagi in vorba cu ea/ele. Daca s-au format deja *bisericutele o sa fie mai greu big grin

| dovleac a răspuns:

Te bagi si tu in vorba cu ele cand vorbeste cu alceneva