| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un baiat de vreo 12 ani si sunt in clasa a 6 si imi place de o fata care tot se plimba pe coridor pe la scoala si vorbeste cu fetele de la mine din clasa si as vrea sa-i spun ca o plac dar nu stiu cum.Va rog daca stiti vreun sfat ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

In primul rand, lasa deoparte timiditatea, te va trage in jos daca nu scapi de ea.In al doilea rand indrazneste, e cel mai important lucru.Mai rau o sa-ti para ca nu ai incercat nimic, deloc.Nu mai sta rezervat sau sa eviti conversatiile cu ea."Iesi la joc" cum s-ar spunehee hee

| carmin a răspuns:

Eu sunt sincer si direct.
Intra in vorba cu fata respectiva dai o intalnire si spune-i ca o placi si ai vrea sa fie prietena ta si vezi cum reactioneaza.

| doc a răspuns:

E simplu, fetelor le place spontaneitatea si originalitatea.
Deci fii spontan, fii tu insuti, sincer, fa-o sa se simta speciala cand e cu tine. Si cum a spus fifty intelegete bine cu prietenele ei de la tine din clasa ca apoi sa intri in vb cu ele atunci cand sunt impreuna cu fata respectiva, intr-un final invit-o la un suc dupa ore.
Si nu uita sa fii amuzant fa-o sa zambeasca si usor usor o sa vezi rezultatele, dar nu astepta prea mult ca ai sa te blochezi in relatia amicala doar deci treci la actiune happy Succes

| georgy_7464 a răspuns:

Eu zic sa nu mai fi asa timid si sa-i spui ca iti place de ea si sa-i ceri prietenia, nu stiu dc se mai foloseste termenul asta. Pe vremea cand eu aveam varsta ta intrebarea era"Vrei sa fi prietena mea?"

| fifty a răspuns:

Incearca sa te intelegi bine cu prietenele ei, si dupa cu ea ia-o usor cu ea fii alaturi de ea si incet incet spune-i
fetele prefera ceva cu cap si curaj, nu face pe milosu la ea ca o sa isi bata joc de tine, iti zic doar fi bun si apropiat de ea si dupa ii poti zice e cel mai usor asa happy BAFTA

| valerica_3052 a răspuns:

Trebuie sa o abordezi cu tupeu si sai spui cea e simti