| anonimca54 a întrebat:

Salut Tp happy Care sunt simptomele unei sarcini? Si la cit timp apar? La toate fetele/femeile apar la acelasi interval d etimp de la actul sexual?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Depinde,nu toate au aceleasi simptome dar in general ar fi intarzierea ciclului, greata, varsaturi, nu suporti anumite mirosuri[fum de tigara, parfum sau o mancare anume care inainte o preferai si acum nu o poti manca]simptomele apar de obicei in prima luna de cand ai ramas

| anonimca54 explică (pentru mona):

Dar nu dupa doua saptamini de la contact? Eu as astiu, sau pote eu gresesc

| mona a răspuns (pentru anonimca54):

Am spus ca depinde de la femeie la femeie, sunt care in afara ca nu le a venit ciclu si stiu ca au ramas insarcinate, nu au nici un simptom, eu de exemplu dupa 4-5 saptamani am inceput sa am anumite simptome, nu suportam pasta de dinti si mirosul de tigara cu toate ca inainte fumam, acum nu stiu ce sa zic da chiar la 2 saptamani sa ai deja simptome mi c am greu sa cred dar tot ce e posibil

| anonimca54 explică (pentru mona):

Dar este posibil ca menstruatia sa-ti vina chiar si daca esti insarcinata.Suna cam ridicol si greu de crezut, dar chia acum am citit asta.Nu-mi prea vine s acred asta dar oricum!

| mona a răspuns (pentru anonimca54):

Da,sunt cazuri rare unde menstruatia vine peste sarcina dar in cantitati reduse