| tiberyus123 a întrebat:

A inceput sa-mi placa de o fata insa imi este rusine sa o intreb daca vrea sa stea cu mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Atunci stai si uita-te cum va veni un altul mai lipsit de rusine si-o ia cu el la plimbare!
In viata ai doua cai de urmat:s-o traiesti pe-a ta,sau sa stai pe margine si s-o privesti pe-a altora!
Care ar fi problema ta? E atat de mare orgoliul tau ca nu poti accepta un refuz? Nu ti-a spus nimeni ca in viata trebuie sa inveti sa si pierzi?
Si aici,nici nu stim daca pierzi sau nu,pentru ca tu nici macar n-ai incercat!
Sunteti colegi,cel mai probabil.
Asa ca nu-i greu sa incepi sa-i dai atentie,tot mai multa atentie,s-o saluti,sa-i ceri un pix,o tema,un caiet,id-ul de mess sau fb,numarul de telefon,o intalnire!
Toate astea gradat,incet sa n-o sperii si foarte atent la reactiile ei!
Daca se bucura si-ti raspunde cu entuziasm la intrebari si la toate abordarile tale,esti pe drumul cel bun,intr-o buna zi o poti invita la o plimbare in parc,la piscina,la un suc! Moment din care veti fi impreuna,intrebarea in sine e improprie,ii declari tu zambind ca sunteti impreuna, iti iei pur si simplu libertatea s-o informezi ca de azi sunteti impreuna, daca n-o vrea, sa se descurce!
Nu te mai ineca intr-o lingura de apa si treci la actiune, ca trece viata pe langa tine!

9 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Pe bune, inteleg ca fetele sa aiba emotii sa fie intrebate, da' sa nu fiti in stare macar sa ne intrebati, ma enerveaza la culme! Te duci la ea, preferabil intr-un loc retras si o intrebi daca vrea sa stea cu tine. Daca zice nu, asta e! Iar daca zice da, sa va tina!

| 7639781254 a răspuns:

Am intalnit intrebari de genul asta de 1000 de ori pe TPU, dar o sa incerc sa-ti raspund si tie. Vorbeste cu ea pe facebook sau prin sms-uri ca sa nu te mai rusinezi sau intreaba-le pe prietenele ei ce parere are despre tine. Daca vrea, bine... daca nu, nu. Am si eu o intrebare special pentru tine: voi, astia care puneti intrbarea asta pe TPU (sunteti o gramada), ce fel de solutii credeti ca va gasim noi la problema asta? Niste solutii la care probabil te-ai gandit si tu! Ai primit vreun raspuns de genul: "Trimite-o cu o racheta pe Marte si roaga un extraterestru s-o intrebe daca vrea sa fie cu tine"? Ce Dumnezeu se intampla cu voi, oameni buni?

| BubbleWhitee a răspuns:

Pai eu zic sa vorbesti cu ea mai mult, incearca sa o cunosti.Este cheia unei realatii.Degeaba te duci si o intrebi simplu fara sa stii nimic despre ea.Du-te si vorbeste cu ea, apoi la timpul potrivit, vei avea curajul sa-i marturisesti sentimentele tale. FUNDA?

| RisenAngel a răspuns:

Varianta 1 : Fa-ti curaj
Varianta 2 : Fa-ti o laba

| Wehes a răspuns (pentru RisenAngel):

Sigur va merge pe varianta 2!

| CEl8oo a răspuns:

Probabil nai mai mult de 12-13 ani!
Fa-ti o labuta daca esti "SEC" la cap!

| MarvK a răspuns:

Eu inteleg ca va e rusine, DA CE **** MEA IS CU INTREBARILE ASTEA? Serios, sunteti secanti, ce dracu puteti face? Da' la o laba, fa-ti curaj sau pui pe cineva sa o intrebe parerea ei despre tine. Sunteti deja enervanti, fricosilor.

| SomeoneElse a răspuns:

Pai cum a spus si AnnaVonJackson, intai incearca sa o cunosti, nu o intreba din start asta. Dupa catva timp, cand vei considera ca e momentul potrivit si a inceput si ea sa-ti de-a semne ca te place poti sa ii spui prin semne, nu ma refer chiar prin semne laughing, incearca sa fii grijuliu etc. si sa iti faci curaj sa o intrebi smug ca, cu timiditatea asta mori de foame cum imi spune mie mama laughing pentru ca la fel de timida sunt si eu, dar mi-am facut curaj si acum mi-am castigat ''premiul'' laughing deci, putin curaj smug! :* fii tare!

| mix299 a răspuns (pentru SomeoneElse):

Hahaha, nu vreau sa fiu rautacios, dar lumea e plina de "premii", si noi baietii stim cat de mult va plac voua "premiile"laughing