| anonim_4396 a întrebat:

Imi place si mie de o fata si ea nu stiu de ce nu vrea sa stea cu mine! am stat vreo 2 saptamani pe capul ei daca vrea sa fie cu mine si la inceput nu vroia apoi am facut-o sa ma placa am sarutato si apoi peste cateva zile am mai intrebato daca vrea sa fie cu mine ea continua ca nu vrea prieten! apoi am renuntat sa o mai intreb chiar atunci cand trebuia! spuneti-mi si mie cum sa o conving sa stea cu mine? pls

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa continui sa fii dragut cu ea fara a cere nimic in schimb. Cauta sa fii prin preajma ei si sa o ajuti. Daca tu insisti spunandu-i ca vrei sa fie cu tine non stop crede-ma ca mai mult o indepartezi. Intelege ca ea nu vrea un iubit oficial dar totusi cauta sa ii fii aproape. Ea va aprecia acest lucru si poate isi va schimba parerea. Oricum insista prin fapte aparent dezinteresate si nu prin vorbe.

| clauss a răspuns:

Din ce am inteles eu, ea nu te place, s-au nu suficient de mult, eu zic sa fi un pic mai galant, sarmant si n-o stresa prea mult, ia-o usor, succes

| marsy a răspuns:

Cred ii place sa nu se lase prinsa asa usor. Sigur ca te place! Poate se rusineaza tongue
Fii ceva timp mai indiferen fata de ea... nu o mai cauta. sigur ca isi v-a da seama ca i lipsesti. Apoi mai incerca o data sa te apropii de ea... daca ea nu va mai accepta propunerea ta. atunci e timpul sa renunti! Bafta:*

| pixie_5028 a răspuns:

Pai daca nu vrea, nu vrea... nu cred ca ai cum s'o convingi. Dupa cate spui, cred ca nici ea nu stie ce vrea.

| vladimir23 a răspuns:

Continua sa o saruti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca chiar ai rabdare, incearca sa fii cat mai subtil. Daca vrei sa SCAPI de ea, spune-i in fiecare zi ca vreti sa fiti impreuna (garantez succesul). Lasa-i aer sa respire, da-i de inteles ca daca are nevoie de tine, esti langa ea, dar n-o sufoca. S-ar putea sa nu mearga, daca nu te place, n-ai ce face, dar macar ai incercat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca asi avea un batausi in clasa de care toata clasa se sperie, a-si vorbi cu el iar intr-o zi sa se prefaca ca tu il bati. dar sa ai grija sa fii in preajma fetei de care iti place.

| jimini2004 a răspuns:

Fi frate tu insuti, ca pana la urma asta vrea orice fata, femeie, sa vada ca nu esti vreun pampalache, gen.sa razi sa glumesti sa vb cu ea, sa cauti lucruri in comun. da nu i zice direct nimic ca sa nu o indepartezi aiurea dupa aia.in general informatia inseamna puterea de face orice, deci vezi si tu ce se intampla.am incercat sa iti zic ceva practic, nu sa ti dau sfaturi abstracte si stupide.deci aplica asta si o sa vezi. oricum rusinea sau timiditatea nu are ce cauta aici, daca vrei sa ai succes.