| Andrei1811 a întrebat:

a, problema destul de mare pentru mine. Totul incepe asa, am cunoscut o fata in clasa a-9, pe atunci un imi bateam joc de ea, iar acum in a-12 mi-a pus capac, ma gandesc numa la ea, pur si simplu m-am indragostit de ea. Partea naspa ca pana acum eu am avut parte de relatii scurte cu fete directe, dar acum simt altceva. Desigur m-am bagat in seama cu ea, pe la inceput a fost mai retrasa, dar in timp a inceput sa se deschisa( vorbesc cam de 2 luni cu ea). Acum nu stiu ce sa fac, cum as putea sa imi dau seama daca am intrat in friend zone si ca ea vorbeste cu mine numa ca o amica si ca e o fata buna sau vorbeste cu mine ca ii place compania mea si daca ea ar vrea sa fim ceva mai mult de prieteni. Faza e ca la scoala mereu cand ma uit la ea, incearca sa intre in conversatie cu cineva, dar asta numa de 2-3 zile, parca vrea sa ma faca gelos si ii cam iese, rareori vine ea la mine sa vorbim dar cand vine nu se sfieste sa imi dea un pupic. Merita sa ii zic ce simt? Nu imi e frica de refuz, nu ar fi prima oara, dar imi e frica ca o sa le zica colegelor, o sa rada de mine sau mai rau daca ii zic ce simt sa nu se indeparteze de mine. Am iesit cu ea si pe la filme, sucuri, etc. Sa nu imi ziceti ca daca rade la glumele mele ma place, ca e cam imposibil sa nu razi, sunt o persoana carismatica si glumeata! Ce sa fac? Un sfat va rog!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| laptegros71 a răspuns:

Ai 18 ani ba baiatule ba, spune-i dracu ce simti ca nu e capat de lume

| Tîmplaru_Olivia_1995 a răspuns:

Spune-i ce simti caci daca te refuza nu este chiar asa o mare chestie. Si nu cred eu ca e atat de nesimtita sa le spuna colegilor.