| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata ea are 13 eu 15 anul trecut in acceasi perioada ca acceasta am fost impreun dar n-am despartit si apoi ne-am certat si nu ne-am mai vorbit. Acuma dintr-o-o data am inceput sa vorbim din nou la telefon aseara am vorbit o ora jumate si eu am palpitati la inima cand ma gandesc la ea inca o mai plac extrem de mult si mi frica sa-i spun ca nu cumva sa capat un refuz si totul sa se sfarseasca aicea, ea mai vorbeste cu un baiat care mi-a este cam de acceasi varsta cu mine si cand eram cu ea imi dadea conversatile cu el si ne bateam joc de el, acuma ea zice ca vorbeste cu el prin mesaje in timp ce vorbeste cu mine si lo sunat pe el si m-a lasat pe mine dupa ce am vorbit o ora si ceva la telefo, nu stiu ce sa fc ea zice ca nu il place ca sunt doar prieteni dar mi-e frica sa no pierd acum ca am restabilit o prietenie cu ea si nu stiu cum sa actionez vorbesc foarte frumos cu ea incerc sa o fac sa se simta speciala prin complimente si am urme de indoiala cum ca ea m-ar placea si cand imi zice ca vorbeste cu el am o stare de disconfort de parca cerul se darama efectiv peste mine, nu stiu ce sa fac crying((((. Ce imi recomandati? Sa mai vorbesc cu ea pana am o relatie foarte stabila de prietenie? Ias zice ca o plac dar nu vreau sa primesc un refuz si sa nu mai vorbeasca cu mine eu de atunci de anul trecut inca o mai plac dar nu in haluu ca acuma de imi bubuie inima in piept cand i aud vocea la telefon happy.

Răspuns Câştigător
| DeeaV a răspuns:

Si daca nu ii spui crezi ca ai sanse? Rezultatul e acelasi indiferent de ce faci, e vorba de timpul pe care tu il acorzi. Nu iti perde timpul aiurea sperand sa ploua cu fericire. Mai bine scapi de o povara din timp pana nu se agraveaza situatia. Intelege ca rezultatul e acelasi, fie ca ii spui acum, fie ca te refuza ea in timp iar cel care are de suferit, esti tu. Nu iti fie frica si spune-i. Poate simte la fel. Numai asa poti afla. Fi barbat si arata ca ai curaj!

4 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Eh...crezi ca timpul isi opreste cursul pentru voi doi? Pentru tine sa-ti faci curaj? Daca te-a lasat pe tine pentru el, e cam clar care este ordinea, sincer daca vei continua sa vorbesti cu ea nu vei face decat sa iti faci rau singur, mai bine inchei relatiile cu ea, fete sunt destule pe lume, las-o si pe ea sa fie fericita cu tipul ala (la 13 ani, fericirea vietii) si cauta-ti si tu una, apropiata de varsta ta. (pana la sfarsitul verii parca vad o intrebare daca ai lasat-o sau nu gravida).

| AnonimusGate a răspuns (pentru Hakuouki):

rolling on the floor cea cu gravida i tare dar mna ea nu m-a lasat pentru el ai inteles gresit ne-am despartit cam spus ceva ce nu trebuia si mna ea vorbste cu el da zice ca nu-i place de el iar acum el este plecat in irlanda parca... si cu el no fost deloc de atunci o fost cu alt baiat 3 luni pe care il cunosc si zice ca so certat urat cu el si acum nu isi mai vorbesc

| DeeaV a răspuns:

Vorbeste cu ea fata in fata, spune-i tot ce ai pe suflet, nu se merita sa te stresezi inutil. Descarca-ti oful. O sa te simti mai bine dupa.

| AnonimusGate a răspuns (pentru DeeaV):

Si o sa raman fara sanse sad

| DeeaV a răspuns (pentru AnonimusGate):

Si daca nu ii spui crezi ca ai sanse? Rezultatul e acelasi indiferent de ce faci, e vorba de timpul pe care tu il acorzi. Nu iti perde timpul aiurea sperand sa ploua cu fericire. Mai bine scapi de o povara din timp pana nu se agraveaza situatia. Intelege ca rezultatul e acelasi, fie ca ii spui acum, fie ca te refuza ea in timp iar cel care are de suferit, esti tu. Nu iti fie frica si spune-i. Poate simte la fel. Numai asa poti afla. Fi barbat si arata ca ai curaj!