| TheRazoR a întrebat:

A si eu o neclaritate.De cand a inceput liceul,imi place de o colega de clasa,dar ea se comporta foarte ciudat cu mine.Daca o intreb ce face,imi raspunde foarte direct, daca ii mai arunc cate o privire ma intreaba ce vreau, s.a.m.d. Chiar ieri m-am mutat in alta banca pentru un test si am nimerit langa ea. Fara sa o intreb nimic sau sa ma uit la ea a inceput sa imi zica ca ce fac langa ea si chestii de genul acesta(ea fiind foarte nervoasa in prima faza).Nu am zis nimic deoarece nu am vrut sa pornesc o cearta sau ceva. Dupa cateva minute in care s-a tot uitat la mine cu coada ochiului, a inceput sa rada si sa imi puna mana pe picior.Am mai cerut pareri si de la alte fete si ele au spus ca ea ma place, insa eu nu cred.Doresc sa aud si parerea voastra sau sfaturile voastre pentru ca nu am mai intalnit o asa situatie.Multumesc anticipat! P.S. ea nu cred ca stie cat de mult o plac.

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Si eu cred ca ea te place si se comporta mai urat cu tine tocmai de asta.De obicei, daca o persoana nu vrea sa aiba pe cineva in preajma, incearca cat de mult se poate sa evite persoana respectiva.Acum depinde si de caracterul fetei.happy
Da-i o intalnire sau spune-i pe mess daca ai ceva sa-i spui si nu ai curaj sa-i spui in fata. Spune-i ce simti pentru ea pentru ca inseamna ceva daca ti-a pus mana pe piciorhappy Nu"s-a dat " pe langa tine degeaba happy

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pune să o întrebe un prieten comun ce părere are de tine, şi acţionezi în funcţie de situaţie.Baftă şi să fii iubit maxim!

| Roza21 a răspuns:

Te place doar ca e orgolioasa si se lsa greu. Te pune la incercare. Daca iti place mult de ea trebui sa o impresionezi.

| FAQ1 a răspuns:

Te placewinking, spune-i ca o placi, la urma urmei n-ai nimica de pierdutwinking

| chazz a răspuns:

Pai da spune-i lu' maicata ca i-ai gasit nora.numai bine!

| andenda a răspuns:

Cand o fata afla ca unui baiat ii place de ea se comporta complet diferit, ai grija ca ea sa afle si vei fi ca si aranjat. mai ales dupa ce ai povestit sunt destul de sigura ca te placehappy