| anonim_4396 a întrebat:

A venit o colega noua in clasa am inceput sa o plac
Uneori cand ma mai uit cu coada ochiului la ea vad ca se mai uita din cand in cand la mine a vazut odata ca ma uitam la ea si nu si-a luat privirea de pe mine oare ma place?

3 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Ba prietene sa nu crezi niciodata ca te priveste una insistent.Si eu ma priveam cand eram la liceu cu mai multe colege insistent dar nimic foarte serios.Insa tu actioneaza daca vezi ca e chiar interesata de tine, cheam-o in parc sau in oras.Best of luck.

| Ronnie35 a răspuns:

Buna Daniel! Dupa cum spui, s-ar putea ca ea sa te placa, intr-adevar. Cel mai bine ar fi sa aflii exact, pentru ca se poate ca ea sa se uite la tine pentru ca simte ca si tu te uiti la ea si nu stie nici ea daca o placi sau nu. Ti-am spus, cel mai bine e sa aflii de la ea, nu cere parerea colegilor, pentru ca s-ar putea sa fie una gresita. Incearca sa te apropii de ea, sa incerci sa vorbesti cu ea prin pauze, sa o ajuti la teme, sa o faci sa rada...incet-incet, lucrurile vor curge de la sine. Mult noroc!

| Vallerie a răspuns:

Nu te pripi cu concluziile. 99% cred ca te place. Tu incearca sa afli. Fetelor le plac baietii veseli si glumeti, si deci, zici ca e noua ion clasa, inca si mai bine. Acorda-i multa atentie. Incerca sa o inviti la un suc, sau la cinema! Dupa aia vezi tu ce faci... Hai ca nu e nimic greu. Succese! Funda?