| shadow1250 a întrebat:

Salut tpu.aceasta probabil este ultima intrebare inainte ca sa actionez, sa spunem asa.as vrea niste sfaturi daca se poate.la sfarsitul acestui an scolar(termin clasa a saptea) as vrea sa-i spun unei fete de la mine din clasa ca imi place de ea.suntem prieteni,vorbim, ne intelegem, dar nu stiu daca ma place.as vrea sa stiu cum sa-i spun ca imi place de ea.ar fi mai bine sa o chem intr-un colt retras si sa-i spun? sa vorbim prin telefon? prin mess? prin facebook? va rog mult, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Loola19999 a răspuns:

Messul si facebook-ul iesee de urgentaa. Va crede ca razi de ea.La fel si prin telefon.Dar de ce intr-un loc retras? Va crede ca tie rusine cu ea sau ceva..Si sincer, nu cred ca vrei asta, nu? Nu stiu..Invit-o la un suc, o inghetata..Inaintea de ai spune ceea ce simti,intreab-o daca ii place de cineva,iar in functie de raspuns stii cum sa actionezi,adica daca iti zice ca-i place de altcineva,nu-i poti spune ceea ce simti, pentru ca daca chiar tii la ea, o vei lasa sa fie fericita, vei da dovada de prietenie adevarata. Iar daca zice ca nu, e sansa ta uriasa, plimbati-va.sa fiti mereu in miscare,va fi jenant si plictisitor, sa va uitati unul spre celalat. Asa, intai apropriete de ea, strange-i mana si spune-i, apoi sarut-o. Daca te respinge, nu fi insistent.inseamna ca nu e pregatita, sau ca inca e intr-o mica stare de soc. Sper sa-ti fie de folos.
FUNDA?batting eyelashes puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Eu zic ca ar fi mult mai bine sa-i spui fata in fata ce simti pentru ea, lasa messengerul sau facebookeul pentru ca probabil va crede ca iti bati joc de ea.
Numai bine
pa, pa

| Ralucaaa6 a răspuns:

In primul rand bine ca te-ai hotarat sa o faci, iar in al 2-lea mai bine invit-o la un suc, o inghetata ceva si spune-i fata in fata[sau intr-un loc mai retras, cum ziceai tu], nu pe facebook, mess sau altcevahappy
Sper ca te-am ajutat happy
Bafta kiss!

| pinkpanther2000 a răspuns:

Pai... dupa parerea mea eu as invitao la un suc sau la film (romantic asa poti avea mai multe sanse) sau sa va plimbati prin parc pe la 6 sau 7 seara (e mai misto) sa iesiti cu bicicleta sau cu rolele sa radeti impreuna... sunt foarte multe lucruri de facut
Baftawinking :*

| Gigel_busuioc_1996 a răspuns:

Sieu sun clasa a 7 si m-am indragostit de ofata din a 8-a B si am sarutato pe buze si a mers happy deci asta-i tot ai grija sa vrea si ea