| oly_7105 a întrebat:

FUNDA! in ultima vreme tot vorbesc cu un baiat de care imi place foarte mult.noi doi avem u prieten comun care se implica foarte mult pentru ac noi sa fim impreuna...adevarul e ca baiatul de care imi place se comporta foarte frumos cu mine atunci cand vorbim pe mess, si din cate am auzit si lui i-ar placea de mine si vorbeste numai de bine despre mine.atunci cand suntem undeva impreuna adevarul e ca ma cam evita, sau nu neaparat dar el e si mai retras oarecum si nu stiu daca intr-adevar vrea ceva cu mine sau nu. vreau sa primesc niste sfaturi in legatura cu ce ar trebui sa fac pentru ai atrage atentia si pentru a afla daca intr-adevar vrea si el ceva cu mine. pur si simplu deja nu mai stiu ce sa cred.multumesc!

2 răspunsuri:
| Daani a răspuns:

Zi ca tie iti place de un baiat (nu da nume) si ai vrea sa afli da si el te place, atunci intreaba-l el cam ce ar face si apoi tine cont de raspunsul lui(incearca sa faci cam ce a zis el):-p big grin

| Razvy92 a răspuns:

Este proabil mai timid si poate si el asteapta sa vada daca tu il placi.Deci sfatul meu este sa faci TU primul pas, sa nu-l astepti pe el pentru ca in final veti ramane amandoi nefericiti; oricum nu ai ce pierde.De exemplu si mie imi placea o fata, dar eram prea timid sa-i spun ce simt si probabil si ea simtea la fel (cel putin asa am auzit de la prieteni), dar am aseptat ca ea sa faca primul pas gandindu-ma la fel si fel de chestii daca nu ma place de fapt si pana la urma s-a cuplat cu altul iar eu am ramas cu buza umflata, asa ca acum nu mai am ce face. Oricum succes si fii opimista pentru ca acel baiat nu o sa te refuze. Dupa ce vorbesti cu el trimite-mi un mesaj sa fiul la curent!