| silviu222 a întrebat:

Salut TPU,
Acum cateva luni m-am epilat cu bigul in zona genitala si undeva la incheietura piciorului mi-a aparut o umflatura nici prea mare nici prea mica...se simte ca un fel de zgarci inauntru! la inceput nu am bagat de seama dar acum... mi-e frica sa nu fie altceva! ce sa fac? stie cineva?

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Posibil sa fie un fir de par care nu a mai reusit sa iasa si se face si un pic de infectie.In general vei reusi sa scoti infectia si odata cu ea iese si firul de par. Afectiunea se numeste foliculita. Uita-te mai bine daca umflatura are vreun orificiu sau daca se vede ceva, vreun punct. Daca vrei, mergi la dermatologie, te va lamuri doctorul mai bine despre ce e vb.

4 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un medic, el va stii ce e
dar nu cred ca are vreo legatura cu faptul ca te-ai epilat

| Gabel_1983 a răspuns:

Iti mai creste un coi laughing

| AnxSummer a răspuns:

E f posibil sa fie un cos, care nu vrea sa erupa, si se tot umple. singurul lucru pe care poti sa-l faci e sa incerci sa-l spargi, chiar daca te doare. am avut ceva de genu pe o buca laughingbatting eyelashes poate fi si din cauza transpiratiei happy

| silviu222 explică:

Nu se vede nici un punct nimic, nu am cum sa il sparg ca nu e cos laughing