| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Azi mi-a aparut ceva de genu: o umflatura mica dar sub piele in zona genitala acolo unde creste parul.
Ori cand m-am epilat m-am iritat.
Sau daca e de la vaccinul covid?

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Herpes

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii radacina unui fir de par inflamata
In ce priveste vaccinul impotriva covidului, stai calm ca nu umfla puta si nici nu face bube la cuc.

| mihai69 a răspuns:

Sigur e de la vaccin; acolo e cipul pe care ți l-au băgat - acum se fixează.
Doamne, cum puteți chiar și să vă gândiți la așa ceva?!?
E probabil un coș sau un fir de păr care nu reușește să "răsară".

| YorickRosto a răspuns:

Buna.
Nu este de la vaccinul covid. Se poate sa fie un fir de par crescut sub piele care strange puroi si la un moment dat o sa iasa la suprafata si o sa se sparga. Exista si varianta, cum ai mentionat tu, sa fie pur si simplu o iritatie temporara care o sa treaca de la sine. Oricum, daca observi ca umflatura nu a trecut dupa ceva timp, ai putea sa intri in contact cu un ginecolog.
Mult succes!