| Spike12 a întrebat:

Acum puţin timp m-am îndrăgostit nebuneşte de o fata de la şcoală (mai mare cu an ca mine). La început îmi era frică să-i spun ce simt de teamă că îmi vă spune nu, nu aveam tupeu nici măcar să mă bag în seama cu ea. Prieteni îmi spuneau mereu de ce nu am tupeu să mă bag în seama cu ea. Ca să mă ajute prietenii mei i-au spus fetei cât de mult o iubesc, după ce am întrebat-o dacă vrea să fie într-o relaţie cu mine ea nu mi-a spus nici da dar nici nu. După ce am ieşit de la şcoală am intrat pe fb şi am comentat la pozele ei "Te iubesc, frumoasa mea" etc. După câteva ore am intrat iar pe fb să văd dacă mi-a răspuns la comentarii dar am avut un şoc când am văzut că m-a sters din lista de prieteni. A doua zi mi-am cerut scuze şi i-am trimis din nou cerere de prietenie pe fb, dar ea m-a blocat, nici măcar nu vrea să mai audă de mine. De câteva zile mă uit la poza ei şi plâng continu. Cum credeţi că pot să trec peste asta?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iesi cu alta si fa-o geloasa

| marinela92 a răspuns:

Pai nu stiu cum sa faci opreeste-o intr-o zi si spune-i ca iti pare rau ca ai gresit insa nu e vina ta ca te-ai indragostit de ea si ea nici nu te baga in seama...si dragumel nu iti face griji roata se mai invarte odata si o sa ii para ei rau pentru indiferenta si orgoliul ei asa ca stay chill si eu am trecut printr-o situatie ca a ta si acum suntem 2 anonimi care nu isi spun ca se plac din cauza orgoliului...iti urez bafta lasa lucrurile sa vina de la sine

| neutrino a răspuns:

Poti plange pana iti trece prostia din cap.

| DPaul a răspuns:

Pai ai actionat gresit.In primul rand nu cred ca a aparut iubirea asa fara ca macar sa vorbesti cu ea.In al doilea rand slabe sanse cu o fata mai mare ca tine.Si in al treilea rand si eu daca mi-ar scrie o fata oarecare comentarii din alea le-asi sterge deoarece sunt prostesti. Poate tipa are prieten.Nu asa se face.

| iuliapysutz a răspuns:

In primul rand ai fost cam direct, las-o sa ii treaca si apoi incet fi iar prieten cu ea dar ia-o usor, si ar fi bine sa fiti doar amici, considera ca meriti ceva mai bun, nu te subaprecia happy. Succes, si ai rabdare doar.

| Cristinutza18 a răspuns:

Parerea mea este ca sa imi mai ceri inca odata scuze si sa fiti din nou prieteni pana la urma ai sa vezi ca dragoste trece ai sa plangi din nou dupa ea asa ca mai bine ramaneti doar prieteni, dragostea e trecatoare iti zic sin propria experienta