| FlorianMitu a întrebat:

acum putin timp mam combinar cu o fata dar mie nu-mi place de ea dar ea ma iubeste asa ca dupa 2 zile mam desp de ea iar acum mam impacat cu ea si eu tot nu simt nimic nu stiu ce sa fac mam cobinat cu ea din nou dar nu stiu ce sa fac astept raspunsuri rapid dau funda plss

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intr-adevar nu stii ce sa faci,prea multa nehotarare!
Pe de o parte,nu vrei sa fii singur,pe de alta parte,fata nu-ti place.
Sfatul meu e sa nu te mai joci ci inima ei, sa nu o mai ranesti degeaba, si sa-ti gasesti o fata care sa-ti placa cu adevarat!
Vorbeste-i frumos si explica-i ca preferi sa fii singur decat sa o ranesti mereu si sa-i dai false sperante!

| superdorex a răspuns:

Hm, esti cam nehotarat, cum ar trebui sa fie fata cu care vrei sa fii? La acest lucru trebuie sa te gandesti da? Daca ea se apropie de genul de fata care iti place sa fii si sa iesi cu ea atunci e bine de nu, ce rost are sa va prelungiti agonia? Sa stai cu cineva pentru ce motiv, daca nu il iubesti si simti acea atractie care sa te faca sa fii cu el sau ea nelimitat! Asa ca tu si doar tu iti poti raspunde da? multa bafta!

| JeSa a răspuns:

Cu ce motiv te-ai combinat cu ea? Daca nu simti ceva pentru cineva, nu e combinatia prea buna...
Ar trebui sa te hotarasti: vrei sa fii fericit, sau vrei sa-ti creezi obligatii, fata de cineva deampixu'?, - doar de dragul de-ai zice ca ai si tu pe cineva si / sau ca nu esti singur -, alege!, ca nu asa se face treaba.

| ViVi99 a răspuns:

Nu trebuie sa te combini cu nimeni daca nu-ti place acea persoana. Cel mai probabil ea va suferi, dar gandeste-te ca asa nu va mai trebui sa-i spui te iubesc in timp ce tu n-o iubesti si chestii de genul asta. Desparte-te de ea, explicandu-i ca nu se poate sa fiti iubiti, pentru ca tu nu o placi ca pe o iubita, ci ca pe o amica. In felul asta puteti ramane amici. Nu-ti fie teama de cum va reactiona, probabil ca un timp nu va mai vorbi cu tine sau te va barfi, dar toate chestiile astea sunt demne de mila, asa ca nu evita. Explica-i ca la inceput, chiar daca tu n-o placeai, ai placut-o, dar ti-ai dat seama ca nu puteti fi impreuna pentru ca nu exista chimia aia intre voi. Daca ii spui ca ai placut-o macar putin, nu va crede ca ai luat-o in ras, combinandu-te cu ea din mila. Indicat este sa astepti sa treaca Valentine's day, pentru ca daca te desparti in aceasta zi sentimentele ei vor fi si mai la pamant si nu este bine sa faci asta, pentru ca nici tie nu ti-ar conveni daca s-ar desparti o fata de tine, pe care o iubesti mult, chiar de ziua indragostitilor. Fi sincer, asa lumea nu te va crede un nesimtit care le ia pe fete in ras.

| Alyceee a răspuns:

Dupa inca vreo 3-4 combinari o sa-ncepi sa te plictisesti...

| Claudia_1005 a răspuns:

Buna! Florian uite ce zic eu daca tie nu iti place si nu ai sentimente fata de fata cu care te-ai imprietenit eu zic sa vorbiti si sa ii explici in felul tau si sa ii spui ca nu simti nimic pentru ea ca nu iti place dar sa i-o spui intr-un fel anume fara ca sa o jicneti si fara sa o ranestiwinking ca altfel daca ii spui brusc se va simti prost sad si in afara de asta spune-i ca puteti ramane amici happy cu siguranta va accepta decizia ta si cu timpul v-a intelege eu sper ca te-am ajutat!

| anamaria0974 a răspuns:

Doamne pai de ce te-ai mai impacat cu ea daca stiai ca nu o placi mai bine nu te mai impacai o sa o faci sa sufere mult pentru ca ea chiar te place dar nu stiu gaseste si tu un motiv sa va despartiti sau pur si simplu poti sa-i spui,, nu mai putem continua relatia pentru ca eu nu te iubesc ca iubita tin la tine ca la o prietena si nu vrei sa mai stai cu ea pentru ca nu vrei sa o mai faci sa sufere etc etc'' se vede ca tii la ea ca iti pasa de sentimentele ei asa ca eu zic sa te desparti cat mai repede de ea pentru ca daca mai stai mult timp cu ea o sai dai imprezia ca iti place de ea asa ca fa-o cat mai rapid stiu ca va fi dureros pentru ea dar ce vrei sa sufere din cauza ca nu o placi iar pe de alta parte vei suferi si tu pentru ca nu o iubesti asa ca bafta si tine cont ca oricum ii vei spune tot va suferii pentru ca tine la tine bafta!

| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

X.` Maamaa Maamaa.sunt confuza.
serios? adica te`ai combinat cu ea nu? si apoi dupa 2 zile te`ai despartit de ea? pf.da ea te iubeste? pai cum dracu ma frate ati fost 2 zile si ea tee iubeste?
Eu nu cred ca e iubire adevarata, ci doar iubiree de copii.
Nu are cum sa te iubeaska dupa 2 zile.
In fine.despartiti`va si impacati`va cand faceti vreo.17 ani asa.winking

| cristallchristine a răspuns:

In primul rand.nu te iubeste dupa 2 zile.dai papucii pana cand chiar ea va incepe sa tina la tine.winking incearca totusi sa nu fii un badaran si sa o superi.spune-i doar ca nu merge.o sa inteleaga. spune-i ca daca vrea si ea ai vrea sa ramaneti amici. fundita?big grin