| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu..Am si eu o intrebare e cam seaca cred sau asta!

Deci cam de curand (cam 2 luni) Au inceput sa ma placa baietii de la bloc. de la mine..si cam nu stiu ce sa fac..adica baietii care ii plac eu nu prea ma plac asa incat sa fim impreuna..si acestia ma pplak mult si nu sunt genul meu adica vreau doar sa fim prieteni si tot insista! si nu stiu ca sa fac tot le raspund negativ si nu inteleg!sad
Si mai am o intrebare.
Am fost cu un baiat un timp si eram si colegi si practic nici nu ne bagam in seama vorbeam doar prin mesaje mai mult eu insistam la un moment dat ne-am despartit dupa o luna neam impacat si la fel..si tot asa inca odata dupa care el nu a mai vrut.si nu stiu de ce? Si acum nici nu mai vrea sa vobim despre Noi.....Si nu mai stiu ca sa fac...
Si inca una sper sa ca nu vam plictisit asa taresad
Acum cateva zile am fost cu un baiat care sa desp de prietena lui si a fost cu mine.bun pana aici a fost bine.dar am stat 2 zile impreuna ..si sa desp de mine. poate nu stiu mi-a zis ca ii place doar interiorul meu adica sufletul si nu prea ii place exteriorul..si dupa a 2 zi neam deaspartit si sa impacat iar cu aia.dar dupa masa a venit la mine si dupa ma invitat la el? Oare ce a insemnat? Ca dupa ce am ajuns la el am inceput sa ne tinem de mana? Asta oare inseamna ca ma iubeste? Si ca ii e rusine sa fiie cu Minee? Va rog sami spunetii! FUNDA ...Multumesc ca ati citit!

Răspuns Câştigător
| malina1 a răspuns:

Rasp la prima intrebare:nu ii baga in seama pe pretendenti si la un moment dat o sa se plicti

2; eu cred ca nu te-a iubit niciodata poate a fost doar o atractie

3; cred ca a vrut sa o faca pe aia geloasa si dupa ce si-au rezolvat problemele te-a trimis la plimbare.sau ai fost doar um moft pentru el. Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

4 răspunsuri:
| mFlorian a răspuns:

Off,ce situatie incalcita ai. Spune-mi si mie cum crezi tu ca o persoana te poate iubii in 3 zile?! Probabil baiatu asta vrea s-o faca pe fata aceea geloasa, deci eu am impresia ca doar se foloseste de tine, vrea sa-i demonstreze ei ca nu are nevoie de ea si vrea s-o faca sa se intoarca la el.Lasa-l in pace pe baiatu asta ca el nu cauta o relatie serioasa cu tine avand in vedere ca dupa doua zile s-a despartit de tine.

Baietii de la bloc lasa-i in pace ca ei nu vor sa fie cu tine(daca intelegi ce vreau sa spun)

| Bizzle a răspuns (pentru mFlorian):

Multumesc pentru sfat!

| Hasz a răspuns:

Hmm.Am sa iti raspund la prima intrebare ce ar trebui sa faci. Vorbeste cu baietii spunandu-le ca nu ii placi.Si daca tot insista nu-i baga in seama.Dar daca te enerveaza la un moment dat le spui in felul urmator 'Sa va fie clar nu-mi place de vo si am incheiat discutia'.
2.S-a plictisit de tine.De la atatea mesaje s-a plictisit de tine.
3.Aicea nu prea pot sa iti zic cam multe.Nu stie pe iubeste mai mult ori pe tine ori pe prietena care s-a despartit. Funda big grin

| amPH a răspuns:

Ce-mi "plac" mie persoanele care stau cate 2 zile impreuna cu cineva; sau care daca ajung la o saptamana e minune oh go on

In primul rand, acel baiat s-a despartit de acea fata pentru tine? Adica a lasat-o pe ea pentru tine? Din cum te-ai exprimat pare ca nu.
"dar dupa masa a venit la mine si dupa ma invitat la el" -> dupa doua zile el deja stia unde stai?!

Dupa parerea mea, pentru acel baiat tu esti rezerva...