| GosuGeneral a întrebat:

..am 13 ani si marimea penisului meu este de 16 cm..este normal sa fie asa de mare la varsta asta.?

14 răspunsuri:
| nebunu_5532 a răspuns:

Ai măsurat-o din fund? E bine, până la 20 de ani o sa o ai 35-40 cm!

| CeSaAleg a răspuns (pentru nebunu_5532):

Esti neinformat. Probabil ii tratezi pe toti din jurul tsu ca fiindu-ti inferiori. Stiu ca el a pus intrebarea la misto si probabil minte dar eu am tot 13 ani si, de exemplu, am 1.75 m inaltime si am tonusul muscular destul de ridicat pentru ca fac inot de performanta si merg la sala, uneori, dupa inot. As zice ca pentru varsta mea sunt destul de bine facut. Altceva nu stiu ce sa iti zic. Nu vreau sa para ca ma laud dar asa e. E de inteles ca nu toti au inaltimea sau structura asta. De exemplu, cel mai inalt coleg al meu (tot 13 ani) are 1.85 m inaltime si cel mai scund are 1.50 m inaltime (tot 13 ani) asa ca e posibil sa ai dreptate dar nu in toate cazurile. Marimea penisului poate fi determinata in functie de inaltime, structura corpului si chiar personalitate fara masuratoarea in sine. Penosul meu are dimensiuni peste medie si am discutat asta si cu persoane specializate. Oricum nu despre asta e vorba. Spun doar ca nu a spus ceva atat de grav incat sa fie luat la misto si baietii de 13 ani nu sunt chiar atat de mici si putin dezvoltati pe cat s-ar crede... Daca vrei mai vorbim...

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa o mai masori odata, dar de data asta pune linia PESTE penis, nu dedebut :))
Uite aici cum se masoara corect:
http://www.penimaster.ro/masorlung.html

| corbulalbrosu a răspuns:

Cam... DA. Esti convins ca ti-ai masurat-o corespunzator, adica corect? big grin

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| alina2k18 a răspuns:

E binewinking
Asa da!

| Uvox a răspuns:

Cine ti-a spus că e asa mare? happy
Glumești?

| Treaem24 a răspuns:

Ruleta chinezească e de vina

| TheMusicBoy a răspuns:

E normal! Eu am 12 ani si penisul meu are 15 cm! Noi fata de alti baieti suntem mai "dezvoltati" dar pana pe la 21 de ani corpurile noaatre o sa se dezvolte iar si iar. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Acum incearca sa-l masori, punand linia PESTE penis, nu dedesubt, ca masurat de la gaura fundului ti se pare mai mare, dar este incorect.

| TheMusicBoy a răspuns:

L-am masurat PESTE!

| CeSaAleg a răspuns:

Salut! Mi-am amintit la ce intrebare ti-am raspuns. Si eu am tot 13 ani. Daca vrei, da-mi mesaj in privat cu nr de tel sau un mod sa te pot contacta sau sa tinem legatura ca sa iti povestesc ceva...

| biancaiuliaaa99 a răspuns:

Baiatu, l-ai masurat de sub barbie?