| BunaZiuaMerio a întrebat:

Salut tpu.Am 14 ani.Am o intrebare.De craciun, acum vreo 7-8 luni, abia puteam sa decalotez penisul cand era si in stare erecta dar si adormita.Iar cand il atingeam ma durea.Ei bine, de o perioada, cam vreo luna si un pic, am inceput sa dau foarte des laba.Probabil unii ziceti ca nu e bine.Dar pe mine chiar m-a ajutat.Acum pot sa scot "tot capul"(in ghilimele pentru ca sunt virgin si am ata inca). Cand ating capul abia mai simt durere sau ca ma pisca.

Acum intrebarea este.Ce efecte negative ar aduce masturbarea in exces? Inainte dadeam cam aproape zilnic cand nu erau mama acasa. Apoi am decis sa fac 1 zi da 1 zi nu, depinde cand am chef.Iar acum a venit si tata acasa. Ceea ce inseamna ca am sa dau mai putin.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur NU te va afecta in niciun fel (in bine sau in rau) faptul ca din cauza tatalui tau, vei fi constrans/nevoit sa raresti si mai mult masturbarea si obtinerea placerilor prin autosatisfacere. SanatatE!

| BunaZiuaMerio explică (pentru corbulalbrosu):

Ma refer ca eu dadeam cand era mama plecata de acasa.Acum e foarte posibil sa nu plece amandoi in acelasi timp undeva.Sau chiar poate sa se intoarca unul dintre ei mai devreme :dd

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BunaZiuaMerio):

Te-am inteles din prima, in mod catse poate de precis. Dai l@ba mai pe furis, cu mai multa atentie. Riscurile meseriei. laughing

| mihai69 a răspuns:

O singură dată pe zi e departe de a fi un exces, mai ales la 14 ani.
Nu există efecte negative în cazul că o faci normal, fără să faci excese. Dimpotrivă.

| Roelly202 a răspuns:

Ai grija cu laba, ce-i prea mult strica laughing
Lasand gluma, daca continui sa dai zilnic o sa ajungi pe la 20 ani sa nu ti se mai scoale de la o femeie sau sa nu mai f****