| AfroBă a întrebat:

Am 14 ani, nu am avut niciodata o iubita. Poate din cauza geloziei mele, nu stiu ce, nu sunt urat, etc. Ce as putea sa fac. Am o fata de care imi place, dar mi-e rusine sa ii spun daca vrea sa iasa cu mine la un suc, si nu stiu daca o sa raspunda "da". Ce as putea sa fac? Help! nu imi spuneti de scoala, ca e vacanta :X! Bafta! Funda+vot.

Răspuns Câştigător
| alylove15 a răspuns:

Poi trebuie sa iti faci curaj. timiditatea nu te va ajuta... spune-i in modul clasic vrei sa iesim in oras? sau ceva asemanator.

3 răspunsuri:
| Zoxxx a răspuns:

Uite ce-i, stiu ca-i greu prima data, insa ia-ti inima`n dinti. Spune-i ce simti. Elibereaza-ti sufletul. happy :-

| PurSiSiplu a răspuns:

Spune-i si tu ca iti place de ea si intreba daca ar vrea sa iasa in oras cu tine. *** sa nu te duci la ea increzut sau cu tupeu pe tine. Fii tandru si mai ales un gentleman. Daca in cel mai rtau caz o sa iti spuna "nu", nu renunta la ea dafca o iubesti. Asa am patit si eu, am fost refuzat de 3 ori, iar ea cand a vazut cu adevarat ca sunt in stare sa fac orice pentru ea, m-a intrebat daca vreau sa iesim... Viata nu are numai un sens. Ai grija ce si cum ii spui. Bafta!

| CristianChivescu a răspuns:

Problema aceasta am avut-o si eu acum 1 an si 6 luni, am invitat o fata de care imi placea a raspuns da si de atunci am capatat incredere in mine si mai toate au spus da.Stiu cum este la inceput dar dupa accea o sa fie floare la ureche!