| JohnnySilverhand a întrebat:

Salutare, sunt un băiat de 14 ani căruia ii place de-o fata, as vrea sa știu cum să-i spun c-o plac, nu fata în fata ca nu am curajul și după mi-ar fi rușine sa o mai întâlnesc, iar dacă ăștia din clasa afla ca o plac o sa iasă urat(colegi idioti=batjocura). Help! (dilema vietii)

8 răspunsuri:
| JustMe6378962 a răspuns:

Daca chiar o placi, nu ar trebui sa-ti pese. Dar stiu ca oricat ti-ar place de ea..nu ii poti ignora pe ceilalti. De ce sa nu ii spui in fata? Nu te mananca. Fetelor le place sa le spui in fata ce simti. Si daca zice ca si ei ii place de tine? Si daca nu asta e..se mai intampla. O eviti si asta este. Desi daca esti cu ea in clasa..iti recomand sa ii zici mai pe la sfarsitul anului (scolar), pentru ca ai colegi idioti. Si ei o sa faca misto de tine la greu. Gandeste-te ca iti iei o piatra de pe inima daca ii spui. Sper ca te-am ajutat. pup.

| JohnnySilverhand explică (pentru JustMe6378962):

Am intrebat-o pe Ask.fm daca place pe cineva, a zis ca da, mai am un coleg in clasa(fix colegu de banca) de care cica ei i-am place.Se intampla ce de ceva timp sa spuna ca nu-i place de ea ca-i o cu**a(desi nu este asa), a aflat chestia asta si sunt curios sa vad daca-l mai place.Mersi de sfat, voi incerca.

| corbulalbrosu a răspuns:

Offfffff,cat de dureroasa poate fi dragostea uneori, mai ales la varsta pubertatii.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa rusinea si gurile rele si discuta cu ea de la coleg la coleg si ai sa vezi ca totul va fi bine.

| DarthRevan a răspuns:

Nu exista dragoste la 14 ani, aia sunt doar hormonii, pentru ca la acea varsta se dezvolta hormonii sexuali.Si ai sa vezi ca o sai vise erotice te vei trezi ud de sperma dimineata si va trebuie sa iti schimbi chiloti si sa faci dus.E normal dar iubite la varsta aia.Credema nu te va ajuta deloc, si nici nu te va face mai tare ca restul. Ceea ce e smecher e sa fi tu, si sa nu te lasi influentat de restul.Aia e tare iti spun eu din propria experienta

| JohnnySilverhand explică (pentru DarthRevan):

Mai taci cu hormoni tai ca deja am vise de alea erotice, stiu ca e ceva trecator, dar totusi nu stiu ce sa cred, Creierul imi spune ceva si Inima altceva.

| DarthRevan a răspuns (pentru JohnnySilverhand):

Crierului nu-i pasa de tine, el vrea doar sa te faca sa te reproduci, asa funcionam suntem programati ca rasa, depinde si de fire, dar genetic asa suntem ca rasa, hormonii ne inebnuesc incearca sa ne gasim o partenera si sa facem primul contact sexual, asa functioneaza mecanismul uman, e alegerea ta.

| rebiik a răspuns:

Daca o iubesti, nu ar trebui sa iti pese de ce zic unii si alti! Daca aveti prieteni comuni, poti pune un prieten sa vorbeasca cu ea, sa intrebe ca parere are despre tine si daca ai fi un potential iubit. Sper ca te-am ajutat