| MonsterDeek a întrebat:

Am 14 ani si cand ma masturbez ejaculez foarte repede.
Cum pot rezolva?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul actual, adica la aceasta varsta frageda, ejacularea rapida reprezinta o situatie normala. Doar in cazul in care astfel de ejaculari se si dupa inceperea vietii sexuale, se poate considera ca este vorba de EJACULAREA PRECOCE. Ejacularea precoce este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie adica din cauza aparitiei surescitarii, a starii de abstinenta prelungita, dar mai ales din cauza neinceperii vietii sexuale si implicit a lipsei asa numitei experiente sexuale. Se considera ca DOAR dupa inceperea vietii sexuale si in urma intretinerii de contacte sexuale cat mai numeroase si mai ales acestea sa fie constante si intretinute cu una si aceeasi persoana, doar asa in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca singurele tratamente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita unica ar reprezenta tratamentul adecvat si prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Frumos raspuns, pana citesc "iubita unica", nu ca ar avea 14 ani. straight face

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Simplu: când simți că te apropii, faci o pauză. Și tot așa, până când o să te înveți să te abții și singur.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te mai masturba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vârsta ta e normal să nu dureze prea mult, dar nici în 1-2 minute nu e ok. Dacă vrei, dă-mi un mesaj privat și am să-ți dau eu niște sfaturi pe care să le încerci.

| HoriaHH a răspuns:

Nu te mai masturbezi in p mea de degenerat.