| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si iubesc o fata de la mine din clasa mai mult ca orice pe lumea asta vreau sa spun ca inca de cativa ani am sentimente pentru ea nu pot sa vorbesc cu ea absolut nimic cand incerc sa vorbesc cu ea ma blochez ca si cum as fi hipnotizat si fug.
Un exemplu este. cand am facut ceva bine la scoala (am fost la tabla si cand am mers in banca) si mi-a zis "bravo" cred ca am fost cel mai fericit.(acum cativa ani)
Nici nu prea am vorbit cu ea in nici un an. dar simt ca o cunosc de o viata.
Cum pot sa ii spun ceea ce simt?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ii poti spune simplu, asa cum ne-ai spus si noua, dar, la un suc in oras.

| HeadShoot32 a răspuns:

La 14 ani simti orice pentru o fata frumoasa, daca vezi alta pe strada mai frumoasa deja te indragostesti de ea, dar tot la colega ta te intorci. Acuma e simplu, daca nu poti vorbi cu ea fata'n fata, incearca pe internet, fb, mess. Gasesti tu. Dupa ce va imprieteniti acolo, adica doar prieteni, incepi si tu cu niste glume mai. Deocheate, si chestii de genul. In principal mai intai trebuie sa te imprietenesti cu ea, dupa daca mai ai nevoie de ajutor vii aici! big grin Succes

| Azpilicueta a răspuns:

Incearca sa te dai in discutie cu ea, sa-i spui ca este frumoasa, ca arata bine etc etc etc, Invito la un film, la un suc, la un patinoar(iarna) strand(vara) incearca sa-i dai de inteles ca atunci cand esti cu ea simti ca ai lumea la picioare va aprecia foarte mult. Incercarea moarte nu are!
1sut in fund 2 pasi inainte 1 innapoi