| StarWars123 a întrebat:

Am 14 ani sunt băiat, am o iubita de 16 ani cu care am făcut sex anal. Este legal?

Răspuns Câştigător
| Ana7807820 a răspuns:

Da, atata vreme cat nu va fortati reciproc in timpul actului sexual (pe scurt, sa nu o agresezi si nici ea sa nu te agreseze).

Chestia cu violul se aplica daca o persoana de peste 18 ani are relatii intime cu un copil de pana la 15 ani, iar acel copil nu vrea. De obicei, se pedepseste cu 5 ani de puscarie daca se dovedeste fapta.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Da, faci ce vreibcu fundul tau

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avand in vedere ca diferenta de varsta dintre voi este mai mica de 3 ani nu este ilegal. Daca ar fi fost mai mare de 3 ani fata ar fi fost de vina, actul sexual cu un minor sub 15 ani se pedepseste, chiar daca a fost cu acordul minorului sub 15 ani.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu v-ati obligat unul pe altul sa faceti sex anal, zic ca nu este ceva ilegal.