| Anelis a întrebat:

Bunasad am Nevile de ajutor urgentcrying nu mai pot nu mai suportcrying azi m-am despartit de prietenul meucrying toata ziua am planscrying( nu imi imaginez viata fara elcrying...si asta doar din cauza meacrying regret foarte multcrying. azi am avut ore pana la 1 iar eu l'am mintit zicand ca ma invoiesc ultima ora adica de la 12 la 1sad adevarul este ca eu m-am invoit ultimele 2 ore si de la 11 la 12 am stat la o terasacrying cu 2 prietene, varul fostului meu prieten si fostul prieten al meustraight faceacolo sau intamplat multestraight face adica eu si fostul prieten ne'am sarutatstraight face cand m-am intalnit cu prietenul meu nu i'am zis nimic iar la scurt timp unul dintre prietenii lui la sunat si i-a spus ca eu am fost la terasa cand m-a intrebat eu am negat pana la un moment dat cand ma innebunit angry si i'am zis ca "da am fost la terasa" bine el nu stie acum ca m-am sarutat cu fostul prietenstraight face nici nu vreau sa afle stiu ca nu trebuia da chiar nu stiu ce ma apucatcrying regret foatre mult si imi pare raucrying. ce pot sa fac nu imi imaginez viata fara elcrying il iubesc foarte multcrying va rog ajutati-macrying

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu prea cred ca il iubesti asa de mult cum sustii. Daca iubesti o persoana nu o miniti si nu o inseli, e lucru dovedit. Ce crezi ca iti lipsea in relatia ta cu el? Sunt sigura ca se simte ranit si mintit. este doar vina ta ca s-a ajuns la asta, puteai sa il refuzi pe fostul'. Nu vreau sa te judec, dar cred ca ai gresit foarte mult.

| HBK a răspuns:

Situatia nu e asa critica pe cum pare, gandeste si tu mai limpede, mai pozitiv. Fapta este deja consumata, ai regretat, iti pare rau, iar pentru data viitoare iti va fi invatatura de minte si vei stii dinainte ce e corect sa faci si ce nu.

mira
| mira a răspuns:

Vei vedea ca viata este posibila si fara el, mai ales ca in urma unei astfel de intamplari vei deveni mai serioasa si vei evita minciuna. Putina suferinta nu strica daca esti vinovata.

| DeeDee a răspuns:

Si s-a despartit de tine pentru ca te-ai invoit de la o ora in plus si ai petrecut-o cu altcineva? Sau pentru ca a aflat ca te-ai sarutat cu fostul? Si daca il iubesti atat de mult pe prietenul tau, de ce te-ai sarutat cu fostul? (intr-o ora de stat impreuna, cu alte persoane in jur). Esti sigura ca iti iubesti actualul prieten sau iubesti doar ideea de a fi cu cineva si nu suporti a fii singura?
In fine, sa iti dau un sfat.

Vina iti apartine in totalitate, dar daca iubitul tau nu stie de acel sarut, se mai poate repara. Il suni frumos si ii explici cu calm ca desi planul tau initial era sa te invoiesti de la o ora, ai reusit sa te invoiesti de la amandoua si fiindca nu vroiai sa tot schimbi ora de intalnire si sa il innebunesti la cap, ai decis sa il vezi de la 12 si pana atunci da, ai fost la terasa cu prietenele tale si ati vorbit asteptand sa treaca timpul. Poti spune si cum abia asteptai sa il vezi^^ si ca iti pare rau ca s-a suparat pe tine pentru asta.

Si roga-te sa nu afle de sarut, pentru ca dca a fost in stare sa reactioneze asa urat pentru atata lucru...nu cred ca trebuie sa iti mai spun eu ce o sa se intample.

Iar data viitoare, oricate ispite ar fi in jur, aminteste-ti ca nu poti iubi cu adevarat decat un baiat o data, si ca acela nu merita sa fie dezonorat de tine dupa ce ti-a acordat increderea lui, Nici tie nu ti-ar conveni sa afli ca s-a sarutat cu fosta, nu?