| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

am 15 ani si imi cam fac griji pentru viata mea sexuala.

Inainte cand ma uitam la filme porno se scula imediat, dar acum cand ma uit nu e nici un efect(aveam 11 ani).

Cand te masturbezi trebuie sa ejaculezi?

Mi se mai scoala din cand in cand dar nu ma gandesc la nimic pervers.
Dar cand a fost sa vorbesc cu o fata de lucruri perverse pe chat s-a sculat sau cand stateam cu fata de care imi place s-a sculat.

Mentionez ca ma abtin sa ma masturbez si n-am mai facut o de vreo 2-3 saptamani poate mai mult.
Nu mi se mai scoala imediat cum se intampla inainte.
Am vreo problema? Mi s-a intamplat ceva? Si de la ce?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, nu te stresa ca nu ai de ce sa-ti faci griji, ai doar 15 ani si NU ai viata sexuala!
Viata sexuala apare dupa 17-18 ani, cand organele reproducatoare s-au maturizat si esti duestul de mare, sa-ti iei raspunderea unui act sexual.
La 15 ani, iti poti explora corpul, inveti sa ai o igiena locala obligatorie, cu spalatul cu apa calda si sapun, inclusiv in faldurile penisului samd.
La varsta asta, incepi sa te masturbezi, dar cu masura, ca tot ce-i mult strica!
Faptul ac in anumite saptamani nu mai ai erectii ca in altele, nu-i motiv de ingrijoarare. Uneori ai alte preocupari in viata, decat sa stai tot timpul cu gandul la sex, sau cu mana pe organ.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai nici o problemă, o să vezi asta când o să ai o iubită.

| NonZarek a răspuns:

Nu ți se mai ''scoala'' pentru va ai crescut și te ai mai maturizat putin, hormonii deja sunt altfel, gândești altfel, ești obișnuit când vezi fund, sâni sau vagin, ce tine de intimitatea feminina.
Nu ți se scoala la filme fiindcă creierul tău realizează ce e un film, și nu e real, înțelegi ce vreau sa spun laughing, dar dacă ar fi lângă tine una dezbrăcată ar fi sculata imediat.
De ce ți se scoala când vorbești cu fata de care îți place? Asta e cam dificil de spus, probabil cum te ai uitat la multe filme, deja îți imaginezi fără sa vrei sau sa ityi dai seama scene cu fata respectivalaughing. Nu știu sincer de ce se școală.
Nu vad sa fie o problema, poți încerca dacă ai posibilitate ca să te convingi singur, sa pui o fata în lenjerie intima lângă tine și vei vedea ca deja ți se scoala, se scoala fiindcă ești excitat, nu altceva.