| Pufuleţ16 a întrebat:

am 15 ani şi sunt nemulţumit de mărimea penisului. În stare flască măsoară între 3-5 cm iar în stare de erecţie măsoară între 7-8 cm. Este normal?

8 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Te preocupa asta la 15 ani?laughing)

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, pentru tine este normal, pentru ca masura penisului este mostenire ereditara de la tatal tau si noi nu o putem infulenta.
Nu exista nici un feld e pastile, tratament sau exercitii sa-l lungeasca, dar cand devii adult si te opresti din crestere, dupa 20 de ani, poti sa faci operatie de marire penis, unde se mai pot adauga 2-3 cm.

| neutrino a răspuns:

Este foarte normal, numai ca va trebui sa stii sa-l folosesti, atunci cand vei avea nevoie de el. Pana atunci iti recomand sa te pui la punct cu partea teoretica, citind din lectura de specialitate.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normai sa ai un asemenea penis la 15 ani.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vei fi norocos la bani atunci, nici o paguba.

| seth2016 a răspuns:

Ritmul de crestere este diferit de la om la om. Penisul tau creste si el pe masura ce cresti si tu.

Dimensiunile penisului tau depind de genele tale (nu alea de la ochi). Nu poti sa-l faci sa creasca mai mult sau mai repede.

Vaginul femeilor este si el mai lung sau mai scurt, cam intre 7 si 14 cm. O sa gasesti destule femei al caror vagin o sa se potriveasca cu dimensiunea penisului tau. Nu iti face griji din cauza asta.

| annabetu a răspuns:

Vezi aici http://xshop.cabanova.com/solutie-marire-a.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| Nelutzu222 a răspuns:

Inca nu ai ajuns la varsta la care nu mai creste, ai timp si o sa fie bine