| doarintreb a întrebat:

Salut TPU, am 16 ani și încă nu am avut parte de sex dar iubita mea vrea sa facem și nu vreau sa pierd oportunitatea asta. Mă sperie 2 gânduri 1 că o să mă termin prea repede fiind prima dată și 2 că nu o sa o satisfac cum trebuie, nu punem problema de mărime, punem problema de rezistență, ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Satisfactia sexuala se obtine in timp si tine de experinta ta sexuala si o tehnica pe care ti-o formezi in ani de experinta.
Poti sa-i oferi o satisfactie cat de cat, facandu-i un cunilingus, carei importants i pentru preludiu, obtinandu-i un orgasm clitoridian, fiindca cel vaginal se poate obtine numai in vagin, dupa mai multa experienta sexuala.
Nu uitati sa folositi prezervative, fiindca riscul de sarcina este f mare, mai ales ca esti incepator si cu siguranta te vei scapa foarte rapid.

| Emilian65 a răspuns:

Pregatiti totul inainte de a face sex si totul va fi bine.

| Teo29 a răspuns:

Foloseste protectie de fiecare data...

| Eduard196 a răspuns:

Sfaturi sunt multe. Ar cam trebui să intri pe SexEd neuroprogres să înveți acolo. Poti găsi și pe internet sfaturi.

| yooshi a răspuns:

Be sure that you wanna do it.TE rog sa va protejati.
1.Te poti gandi la altceva in timpul acela, sau dupa ce termini, te duci, te speli, urinezi, schimbi prezervativul si do it again.Sau, ai gura si degete, le poti folosi.
2.E prima oara.Prima oara nu e niciodata okay si esti si micut.E absolut okay, nu te stresa.
Doar să fiți siguri că asta vreti sa faceti, și daca apare vreo problema sa comunicați asta. Daca ea spune că nu mai vrea sa te opresti si sa aveti grijă.Ah și după sa ii aduci aminte sa urmeze și ea