| 10han a întrebat:

Am 16 si penisul meu are 11-12 cm lungime si 10-12 circumferinta! Poti satisface prietena(sa ii provoci orgasm)cu acest penis? Mai creste? Eu am inaltimea de 1.72 si 70 kg!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunea corpului si a organelor aferente de obicei este cel mostenit genetic, conform informatiei genetice inscrise in cromozomii din ADN-ul fiecarei fiinte vii. Dimensiunea medie a penisului barbatilor romani maturi activi sexual este de 12, 7 cm ceea ce inseamna ca exista penisuri cu lungime mai scurte sau mai lunga. Ti-am raspuns ca exista posibilitatea ca in urmatorii 4-5 ani de dezvoltare sa mai creasca cu ceva, posibil chiar si cu 1-2 cm sau sa nu mai creasca deloc. Insa trebuie sa-ti reamintesc sau sa-ti spun acum ca adancimea tot medie a unui vagin considerat normal dezvoltat este cuprins intre 9 si 11 cm, in consecinta cu penisul actual poti satisface sexual fara probleme marea majoritate a femeilor. In plus orice barbat chiar si super dotat isi va folosi pe parcursul unui act sexual atat degetele cat si buzele si limba pentru satisfacerea partenerei sale. Trebuie doar sa Incerci. I-ti doresc succes.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca-ti va mai creste "barbatia" in urmatorii 4-5 ani, timp in care ti se vor dezvolta toate organele tale pana la maturizarea ta definitiva. Cu penisul ce-l ai in dotare se pot satisface sexual minim 90% dintre femei. In plus trebuie sa stii ca unei femei i se poate produce/provoca intotdeauna orgasm chiar si fara sa faca sex in adevaratul sens al cuvantului. Un babat mereu va sti sa apeleze la pervesiuni si fantezii sexuale care daca sunt bine executate intotdeauna condimenteaza si fac mult mai placuta orice partida de sex. Succes.

| 10han explică (pentru corbulalbrosu):

Pai si care ar trebui sa fie lungimea penisului la 16 ani? Am citit ca media penisului in Romania este 12-13 cm!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 10han):

Dimensiunea corpului si a organelor aferente de obicei este cel mostenit genetic, conform informatiei genetice inscrise in cromozomii din ADN-ul fiecarei fiinte vii. Dimensiunea medie a penisului barbatilor romani maturi activi sexual este de 12, 7 cm ceea ce inseamna ca exista penisuri cu lungime mai scurte sau mai lunga. Ti-am raspuns ca exista posibilitatea ca in urmatorii 4-5 ani de dezvoltare sa mai creasca cu ceva, posibil chiar si cu 1-2 cm sau sa nu mai creasca deloc. Insa trebuie sa-ti reamintesc sau sa-ti spun acum ca adancimea tot medie a unui vagin considerat normal dezvoltat este cuprins intre 9 si 11 cm, in consecinta cu penisul actual poti satisface sexual fara probleme marea majoritate a femeilor. In plus orice barbat chiar si super dotat isi va folosi pe parcursul unui act sexual atat degetele cat si buzele si limba pentru satisfacerea partenerei sale. Trebuie doar sa Incerci. I-ti doresc succes.

| mihai69 a răspuns:

„...Poti satisface prietena (...) cu acest penis?"
===
Ei, fix cu acela, nu - pentru că e al tău și n-aș avea de un' să-l iau la nevoie. Dar TU ai putea să duci o fată la orgasm. Și cu ajutorul lui, dar mai ales dacă mai te ajuți de un sărut, o mângâiere...
winking

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca iti va mai creste.

| raluk27 a răspuns:

Daca avea lungimea de 11.4 cm, grosimea de 10.8 cm, diametrul de 5.24 cm, parul de 0.05 mm firul, poate.
Dar asa, nu.

| cyoby98 a răspuns:

Stai linistit bro mai ai pana la maturitate iti va creste la timpul potrivit... Si cu prietena nu iti trebuie unpenis mare sa o faci sa sufere, tot de ce este nevoie vei afla doar atunci cand te lasi dus de val si lasi totul de la sine si nu strica sa fii putin perverswinking