| Bogdiii93 a întrebat:

Am avut o relatie de 1 an,in care au fost mai mult certuri,jigniri, am dat de vreo cateva ori in ea, dar ea m-a iertat de fiecare data.Si dupa ce ne-am despartit, ea isi mai dorea sa continuam relatia, dar eu nu am mai vrut din cauza ca nu ma puteam schimba si o cicaleam foarte des.Crede-ti ca ea m-a inselat cat a fost cu mine,adica sa ma insele si dupa aceea sa se intoarca la mine fara a se fii intamplat ceva? Inselat,in sensul ca s-a culcat o singura data cu o persoana si dupa aceea gata,au incheiat orice socoteala,sau cand inseli, dureaza pana cand o fata se culca cu un baiat si tin legatura ceva timp, nu? Vreau niste raspunsuri sincere.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

N-o sa-ti placa raspunsul meu sincer! Asadar,foarte rau ca te-a iertat,s-a umilit si s-a lipsit singura de respectul pe care i-l datorai, o fata nu e un sac de box sa-ti antrenezi muschii pe ea!
In fine, intreg comportamentul tau il vad foarte "paranoic", daca si acum, ca povestea voastra a luat sfarsit tu nu poti dormi de grija daca ea te-a inselat sau nu cat timp erati impreuna!
Si-ti pot spune un lucru.Sigur fata asta te-a iubit nespus de mult ca sa-ti suporte toata aceasta nebunie si comportamentul asta totalitarist.
Pentru ca tu nu ai iubit-o,ai posedat-o,ai considerat-o nu o alta fiinta umana ci haina ta sau parul tau cu care poti face orice vrei!
Cred ca a fost prima dragoste si asta ar fi intr-un fel unica scuza,nu stiai sa te comporti,ai dat prea mult si ai cerut si mai mult.
Dar iti pot spune ca si ea ti-a dat enorm,in mod sigur ai fost tot sufletul ei si intreaga ei ratiune de a exista!
Doi nesabuiti a caror poveste inca nu s-a terminat,pentru ca tu,cu intrebarea asta vrei sa gasesti,de fapt,noi argumente s-o lasi sau sa n-o lasi,te zbati prins in capcana sentimentelor tale si nu stii incotro s-o iei.
Dar sa stii ca atunci cand IUBESTI un om,fericirea lui e mai presus de fericirea ta,traiesti si devii fericit din faptul ca-l faci fericit pe celalalt,sa iubesti nu e un schimb echitabil de sentimente,iti dau o bataie de inima si o astept inapoi!
Tu n-ai iubit,ai posedat.
Incearca alta data,sa iubesti.
Si,sincer, nu cred ca fata te-a inselat.
Desi o meritai la cum te-ai purtat.
Gelozia e o boala grea, vindeca-te de ea si abia pe urma lasa oamenii sa-ti intre in suflet, altfel, ii vei alunga pe toti!

| Dariusuu a răspuns (pentru greece12):

Îmi era dor de răspunsurile tale profunde happy.

| greece12 a răspuns (pentru Dariusuu):

Ceea ce nu are pretentia sa fie raspunsul de fata, m-a afectat situatia si am lasat cuvintele sa iasa cum imi veneau!happy

| Dariusuu a răspuns (pentru greece12):

Le-ai aşezat perfect happy, credeam că ţi-ai dezactivact contul sau ştiu eu, îmi face o deosebită plăcere să-ţi citesc răspunsurile.

O zi perfectă îţi doresc!

9 răspunsuri:
| hominid dreak a răspuns:

Tu ai probleme de atitudine si comportament. Spui ca ai lovit-o, ai jignit-o si o cicaleai. Adica un barbat care-si iubeste partenera o protejeaza, ii face complimente nu-i da pumni si injuraturi. Tu esti o persoana geloasa, egoista si rautacioasa. Crede-ma ca obsesiile se intensifica odata cu trecerea anilor si la batranete accelereaza dementa. Fii barbat pana nu e prea tarziu si invata sa te porti cu femeile. Si nu le mai considera ca pe o propietate.

| RAY a răspuns:

Sta in natura noastra umana sa ne razbunam pe cei care isi bat joc de noi, fata te-a inselat pe buna dreptate daca te-a facut sa suferi o meriti, ai probleme sincer pshiologice du-te la un control nu te critic dar in timp vei deveni tot mai rau

| Fatamuntilor a răspuns:

Am intrat pe profilul tau.6 intrebari pe aceeasi tema :iubibita, inselat, violanta, batai de joc.Ai citit raspunsurile noaste.TOTI iti dezabroba comportamentul si te critica.De fapt tu ce vrei? Sa te premiem?
Intr-o relatie conteza increderea, respectul, toleranta.
Am impresia ca nu confuzi posesia cu iubirea.
Nu vad prea bine viitoarele tale relatii, cu atat mai mult sa-ti intemeiezi o familie.
Daca mai ai asemenea comportament, nu ar strica un control de specialitate
Daca esti troll, cu atat mai rau pentru tine.Cei care ti-au raspuns nu le pricopeste timpul.
Eu zic sa schimbi subiectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Esti un mare PROST!

| Hαppiηеss a răspuns:

Adica dupa ce ai jignit-o, ti-ai batut joc de ea si in plus ai mai si lovit-o tu iti pui problema daca te-a inselat? ai grave probleme...bine ti-ar fi facut, esti o bestie si ai fi meritat asta. Dar nu cred ca a facut altfel nu se mai lasa calcata in picioare...

| Alexa20022000 a răspuns:

POATE CA e si vina ta