| patricia004 a întrebat:

Am cunoscut un baiat la facultate si de cand ne-am sarutat prima oara am simtit o conexiune foarte puternica intre noi. Au trecut 3 ani de zile de cand sunt indragostita pana peste urechi de baiatul asta in ciuda faptului ca m-a ranit de foarte multe ori. Tipul nu stie exact ce se intampla cu el, a fost foarte dezamagit de ultima lui relatie si nu mai are incredere in nimeni. Cu mine se comporta foarte diferit si abia ne putem abtine sa nu ne sarutam sau sa se intample ceva de fiecare data cand ne vedem. Am fost a doua fata cu care s-a culcat si mi-a spus ca tine la mine si ii sunt draga dar cu atat raman de fiecare data. E foarte timid si e ciudat. Parca i-ar fii frica de mine..ne evitam cat putem dar la un moment dat cedam si se creeaza magialaughing nu stiu ce sa fac sau ce sa cred...

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care consideri ca ar merita sa continue relatia, incearca sa fii mai impulsiva si mai... posesiva.

| Emilian65 a răspuns:

Incurajeaza-l si treceti la pasul urmator.

| R0R0 a răspuns:

I-ai zis ca il iubesti?

| Lawliet14 a răspuns:

Magie? Wow, daca va potriviti si la caracter, e super! Ar putea fi o viitoare mare dragoste si un viitor mariaj fericit.

| Anonimuserr a răspuns:

Eu zic că dacă chiar îl placi du-te la el tu fă tu primul pas dacă el este timid. Dacă doreşti cu ardoare tu trebuie să faci primul pas. Deci concluzie, vorbeşte cu el i-al de o parte vorbiţi face 2 face. Ascultă-mi sfatul că e bun.

| NH4OH a răspuns:

Spune-i că ai sentimente serioase de foarte mult timp față de el și că nu accepți să rămâneți așa, într-o postură foarte neclară. Ori e relație, ori nu? Într-un moment, chiar dacă nu are vreo legătură cu subiectul, spune-i asta, îi va încălzi sufletul, vei fi ca un start pentru el, probabil o să înceapă să-ți spună și el ce are pe suflet, fii afectuoasă, merită.

| patricia004 explică:

Da. I-am spus. Dar e speriat. Ne mai intalnim din cand in cand si vorbim ore in sir si ne intelegem foarte bine dar nu are curajul sa actioneze in nici un fel desi stim ca atractia dintre noi e foarte mare. Si sunt momente in care ne certam incontinuu dar nici unul nu poate sa renunte la " relatia noastra". Pana la urma ne impacam