| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut sex protejat cu prietena mea pentru prima dată, ea a fost virgină.
Pe data de 16 aprilie i-a venit menstruatia iar pe 1 mai am facut o. Exista vreo posibilitate sa ramana însărcinată?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 2 saptamani dupa venirea menstrei, fata este in plina perioada fertila.
Dar, cum sexul a fost protejat, nu ar trebui sa existe risc de sarcina.
Sper ca nu v-ati jucat si fara prezervativ, ca asta ii creste riscul de sarcina.

| Adrian1990 a răspuns (pentru Violleta2022):

A fost protejat pe tot parcursul actului. Am verificat prezervativul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adrian1990):

Atunci nu-i caz de ingrijorare.

| Adrian1990 a răspuns (pentru Violleta2022):

Au început să o doară sânii, de ce?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adrian1990):

Sanii dor cand apar modificari homonale. Este un proces perfect normal, care ni se intampla tuturor fetelor si femeilor, in anumite perioade ale lunii, cand hormonii au activtati mai intense.

Este bine ca fata sa isi faca cont pe TPU, ca sa nu vorbim la pereti, ca barbatii nu pot pricepe ce se intampla in corpul unei femei.

| Adrian1990 a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna! Astăzi mi-a spus că ii vine sa vomite.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adrian1990):

Senzatia de voma o are de la stresul pe care si-l induce, sau de la ceea ce a mancat, in nici un caz de la o posibila sarcina, fiind cu mult prea devreme pentru a avea asemenea simptome.
Daca este insarcinata, simptomele de sarcina apara DUPA 3 saptamani, nu inainte.

| Adrian1990 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu cred ca exista risc de sarcina odată ce ne am protejat si am verificat prezervativul, gen am pus apa in el si nu a curs nimic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actul sexual a fost protejat si totul a decurs in bune conditii pe toata durata dezvirginarii, aparitia unei sarcini nedorite este exclusa in totalitate. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida pentru ca actul sexual a fost protejat.

| Andreeush a răspuns:

Nu există riscuri.