| 0bryana0 a întrebat:

am fost impreuna cu iubitul meu timp de 5 luni si vreau sa va precizez ca il iubeam enorm. Din nefericire in grupul nostru de prieteni exista o fata de care era foarte apropiat si se apropia din ce in ce mai mult de ea si fizic. Am suportat cat am suportat, am plans si am incercat sa accept situatia, sa trec peste, sa imi amintesc ca el doar pe mine ma iubea. Nu am rezistat. M-am despartit de el, toti m-au felicitat si mi-au zis ca stateam ca o proasta langa el. Sunt sigura ca si pe el l-a durut cand ne-am despartit, dar am fost distrusa sa vad ca el sta din ce in ce mai mult cu ea, in timp ce eu aparent eram si inca sunt cea mai buna prietena a iubitului ei. El a vorbit cam cu toti prietenii nostri si ei mi-au spus mie ca el vrea sa ne impacam, dar eu nu stiu ce sa fac. As zice pas, nu vreau sa se mai repete. Tin sa precizez ca el a zis si ca a fost un prost, cica mai avea putin si plangea cand vorbea despre mine... asa sper sa fie.
Probabil o sa ziceti ca sunt geloasa si asa este dar el este intr-o relatie doar cu mine, indiferent cat de mult mi-ar fi zis ca e doar o prietena. Va rog, dati-mi un sfat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, tu condamni fata care se apropia de iubitul tau, dar tu care afci acelasi lucru cu iubitul ei, nu consideri ca-i nimic rau, asa-i?
Cum vezi paiul din ochii altora, dar nu-l vezi pe al tau!
fetita, nu esti nici mai breaza si nici mai despteapta decat cealalta, ca v-ati dat la iubitul celeilalte atat aia cat si tu.
I auite aici, chiar declaratia ta:
"...dar am fost distrusa sa vad ca el sta din ce in ce mai mukt cu ea, in timp ce eu aparent eram si inca sunt cea mai buna prietena a iubitului ei"
Cum poti tu sa fii cea mai buna a prietenului ei?
In acelasi fel in care si ea este, nu?
Asadar, v-ati luat una alteia iubitul!
Vrei un sfat de bun simt?
Dispari din grupul asta si uita de existenta fostului si actualului iubit. Deja te-ai facut de ras in aceeasi masura in care si ea s-a facut.

| Drimmero a răspuns:

Nu, ai procedat foarte corect. Cand esti intr-o relatie,, asigura-te ca partenera/rul nu sufera si ii oferi dragostea corespunzatoare.

| Anonim1a1 a răspuns:

Probabil esti o copila ...Singurul sfat pe care ti l pot da e ca daca tu stii ca il placi si tu stii ca el te place, trebuia sa vorbesti cu el pentru a lamuri situatia. poate era doar o criza de gelozie si tie orice ti se parea iesit din comun, sau poate vorbeati si rezolvati cumva acesta problema spunandu-i ca te deranjeaza chestia asta, si abia apoi daca el nu inceta sau daca nu se tinea de acest `pact ` urma despartirea.