| Alecsaalexa98 a întrebat:

Bună oameni buni, am nevoie de un sfat, am cunoscut un bărbat la o petrecere si am decis sa avem o relație, apoi ne-am despărțit după în timp. La scurt timp după aceea prietena mea cea mai buna s-a combinat cu el ca sa își facă gelos fostul iubit. Asa spunea ea, dar era cu amândoi în acelaşi timp... oricum relația lor nu a durat prea mult. Bărbatul de la revelion despărțindu-se de ea pentru ca era falsa și mincinoasa. Într-o seara am primit un mesaj sa ies la o întâlnire cu el; la început am ezitat, dar am decis sa ies, ne simțeam bine împreună, am lăsat toate neînțelegerile la o parte și am decis sa ne împăcăm. Am avut o întâlnire, doua, pana când noi fiind împreună lui i suna telefonul încontinuu, îl suna prietena mea care i spunea ca îl iubește și ca i pare rău și îl ruga sa o ierte. Nu a iertat-o ei noi ne-am continuat relația, dar in tot timpul asta prietena mea tot îl suna și-i dădea mesaje iar când stăteam amândouă nu îmi spunea nimic de faptul ca îl suna pana când am răbufnit și i-am spus ca nu se mai poate a început sa plângă sa o iert ca se schimba și ca nu se va mai întâmpla am iertat-o pana la urma și un timp totul a fost ok pana când fostul meu prieten a început sa ma caute si prietena mea a început sa vorbească cu fostul meu și făceau planuri cum sa ma împace pe mine cu el. A făcut în asa fel ca noi sa ne întâlnim, el îmi adusese flori și ciocolata, dar eu nu voiam sa ma împac cu el, dar el ma tot urmarea peste tot, ba chiar stătea cu orele în fata casei mele, ma ameninta ca îmi face rău și mie și iubitului meu. Pana la urma am decis sa ies cu el și sa-i explic ca nu se mai poate si slava Domnului a înțeles și nu m-a mai cautat. Dar în tot acest timp prietena mea a intrat pe iubitul meu pe fb sa-i spună ca am o relație și cu fostul meu, degeaba am încercat eu sa-i explic iubitului meu ce s-a întâmplat, ne-am despărțit, iar la mai puțin de o săptămână s-a combinat cu prietena mea. Asta era interesul prietenei care vorbea cu fostul meu și-i spunea tot ce făceam eu și când ma întâlneam cu iubitul meu, iar acum fostul meu cel care e cu ea ma amenință că are filmulețe când făceam dragoste și ca le va face publice, plus de asta nimeni nu ma crede pe mine, toată lumea o crede pe ea și ma simt distrusa. Intre noi era o prietenie de 19 ani, am crescut împreună, am mâncat din aceeasi farfurie, am ajutat-o întotdeauna cu tot ce am putut fără sa cer ceva în schimb, plus de asta chiar începusem sa țin la bărbatul respectiv care ma crede o zdreanta acum și nici nu vrea sa audă de mine. Mi -am pierdut toți prietenii din cauza ei, ea a vrut mereu sa fie în centrul atenției și acum simt ca nu mai pot ca nu mai rezist e o durere incredibila de suflet, am nevoie de un sfat, va mulțumesc pentru ca vreau v-ați făcut timp sa citiți și sa ma ajutați.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este o lege nescrisa a naturii, NICIODATA, dar absolut niciodata sa nu iei iubitul/iubita prietenei tale! Cauza este ca-ti distrugi prietenia pe veci.
Ea a fost cea care a rupt lantul prieteniei voastre cand a devenit iubita lui, imediat dupa ce v-ati despartit. Asa ceva nu poti face celei mai bune prietene, mai ales daca iti pasa de relatia aia. S-a dovedit ca ei nu-i pasa de prietenia voastra si acum, dupa toate incurcaturile astea, este bine sa uiti de amandoi si sa-ti cauti un baiat sincer si afectuos, cu care sa fii impreuna!
Uita de cei 2 din povestea ta, nici unul din ei nu-i mai pot fi prieteni buni, sau iubit!

3 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Uită-i pe ambii, eventual trimite-le o scrisoare cu "cele mai bune intenții", ceva finuț, subtil. Acum ai nevoie de VOINȚĂ şi PUTERE să treci peste. Vei trece peste şi vei vedea că cei doi se vor despărți, dar tu vei avea deja pe cinea SAU nu, dar NICIODATĂ să nu te mai întorci la ei.

| mmememe a răspuns:

Din momentul in care prietena ta s-a combinat cu el trebuia sa inchei orice discutie cu ei laughing. Scopul nu scuza mijloacele in cazul asta.Nu te merita.

| Alecsaalexa98 explică:

Scuzați-mă pentru scris dar am scris de pe telefon va mulțumesc foarte mult am încheiat orice relație cu ea pana la urma indiferenta doare cel mai tare.