| Alexmorning11 a întrebat:

Am și eu o oarecare problema, m-am despărțit de iubita mea acum câteva zile (bine ea s-a despărțit de mine) iar acum nu știu ce sa fac ca sa o uit..ne-am greșit unul celuilalt din prima luna cred cand ea se gândea la fostul și era cu mine, am ierta-o, apoi m-am văzut eu cu fosta sa îi dau o șapcă care rămăsese la mine, ea m-a văzut și a crezut ca sunt cu ea. Apoi am văzut ca îi spunea cuiva ca "nu știe Cum sa facă sa scape de mine" "ca nu îmi mai place de el" "ca stau cu el de mila" a spus ca a zis toate acele chestii sa vadă dacă se poate baza pe acea persoana, am crezut o și am iertat-o. Apoi a aflat de la o buna prietena de a ei (fosta mea dar una mai veche) ca am ieșit într-o zi cu prietena asta a ei sa vorbesc despre ea anumite lucruri și sa putem sa ne împăcăm (eram certati) nu a crezut asta a crezut ca m-am împăcat cu ea. Am avut o relație la distanta toată vara adică nu ne-am văzut deloc iar ieri s-a uitat în telefon și a văzut o conversație cu o fata de acum 2 luni când aia îmi spunea ca sunt bun și ca "Te iubi" eu nu simțeam nimic pentru fata aia ca era o panarama. Acum aștept parerea voastra despre cine a greșit mai mult.Și Cum sa fac sa o uit acum.cel mai bun răspuns primește funda.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probleme complicate la voi, unul va faceti celuilalt cat mai multe si in final, va meritati unul pe altul.
Ce importanta are cine a gresit mai mult, atata vreme cat nu putem judeca corect deoarece nu cunoastem si versiunea ei, important este ca relatia nu merge si nu este nevoei sa despici firul in patru pentru asta, doar sa incerci sa uiti de fata asta.
Pe viitor, inceraca sa nu mai repeti greselile facute cu prieteniile anterioare si relatia, va merg mai bine.
Cum sa uiti, simplu, sa nu mai depici problema asta in patru, sa te focusezi pe prezent si pe scoala, ca-i abia inceput de na scolar si cu timpul, sa iesii cu prietenii sau sa-ti gasesti de citit ceva, sa-ti preocupi creierul.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu mai exista sentimente de iubire intre voi, nu are rost sa mai sperati unul la altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne iarta-ma rolling on the floor), da ce suntem noi? Cantarul dragostei? laughing Va meritati unul pe altul. Si stai linistit ca o uiti, e ceva doar de moment la ce ai zis aici.