| anonim_4396 a întrebat:

O sa va scriu mica mea poveste in cateva randuri.

Sunt indragostita de un baiat de cand aveam 4 ani, de mult timp. Acum 1 an si 7 luni m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, in gluma(el era atunci cu o prietena de-a mea), dar eu, moarta cum sunt dupa el, i-am spus da. Peste doua luni a inceput sa tina la mine si devenise foarte serios.Ne iubeam mult si eu nu puteam trai fara el, probabil nici el fara mine. Ne-am despartit de multe ori, dar tot de atatea ori ne-am impacat. Si uite asa am facut 1 an si 4 luni.

Dupa ce am implinit un an si 4 luni, el m-a pacalit ca e cu cea mai buna prietena a mea de 3 luni, iar eu simteam ca nu mai am aer deloc...Simteam ca mor. Era miezul noptii, iar eu ma sufocam caci el avea chef de glume. Si m-am dus afara si am planuit cu un amic sa-i pacalim si noi pe ei. Le-am spus ca amicul respectiv a venit la mine acasa la miezul noptii si ca mami l-a servit cu cafea si tot asa(Bine, amicul acela nu venise, de fapt). El parca a innebunit, era gelos, imi zicea intruna daca m-a pupat respectivul amic, iar eu ii raspundeam ca nu. In sfarsit, ne-am impacat tot in seara aia si a doua zi m-am dus la o prietena acasa, iar ea vorbea pe mess cu el. El ii spunea tot ce se intamplase noaptea trecuta si ii spunea ca o sa ma faca sa sufar si sa plang intotdeauna. Cand am vazut asta mi-a picat cerul in cap. Cand am ajuns acasa de la acea prietena, i-am zis pe mess ca ar fi mai bine sa punem capat, decat sa sufar mai mult decat atat. Si ne-am despartitstraight facecryingAm incercat sa ramanem prieteni, dar nu am putut. Eu plangeam dupa el, iar el ma injura.crying Am vbt ca prieteni cateva zile, apoi iar ne certam si tot asacrying Nu ne-am mai impacat de 3 luni.crying Eu incercam sa par indiferenta, sa par ca nu-mi pasa, dar numai eu stiu ce era in inima mea.sad Apoi, in timpul iernii, am auzit ca ramasese blocat peste noapte in masina si imi facusem mii de griji. Apoi cand a venit acasa am vorbit prin mesaje si l-am intrebat daca vrea sa ne impacam. Mi-a zis cat de frumos a putut: "A fost frumos, a fost super, dar nu mai trebuie sa ne impacam. Scuze!" Apoi am aflat ca el s-a combinat cu o alta fata, de o luna si cateva zile. Si de atunci plang incontinuu pentru ca eu chiar il iubesc. Iar fata cu care s-a combinat acum imi face rau, ca e cea mai rea fiinta dp pamantul asta. Imi zice ca el m-a uitat si sa il las in pace si numai chestii de'astea.cryingcrying Acum doua seri nu am mai rezistat si am vorbit cu el, plangand. Mi-a zis ca o sa mai fiu iubita lui, dar nu anii astia. Iar acum suntem prieteni. Ce ziceti? Daca ma mai apropii de el si apoi il intreb daca vrea sa ne impacam, ce va spune, tinand cont ca prietena lui nu ar plange si nu ar suferi niciodata pentru el asa cum sufar eu? Sau nu are rost sa-l mai intreb? Voi ce-ati face?cryingcryingcrying

17 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

„Sunt indragostita de un baiat de cand aveam 4 ani..."
Nu mai e nevoie să citesc, în mod clar nu mă interesează.

| PinkTerror a răspuns:

Wooooo...

gohsty ai grija ce zici!

kido vezi de viata ta si lasa-l sa isi vada de viata lui.

Tipul asta e idiot. (iarta-ma dar cineva trebuie sa ti-o spuna)

el vrea sa isi pastreze toate variantele deschise, daca nu merge cu una merge cu alta.

sfatul lui gohsty este pe scurt du-te arata0i ca esti disperata si fa-l sa se intoarca la tine.

NU, NU si NU...

Daca vrei vreodata, dar VREODATA ca tu sa mai ai vreo sansa in adevaratul sens al cuvantului la o relatie cu dumbassul asta trebuie sa iti recapeti echilibrul si sa ai grija de tine. da suferi nu ma indoiesc de asta... dar gandeste-te ca:

1. daca el se intoarce acum la tine o sa faca ce vrea din tine si apoi o sa se plictiseasca.
2. daca face asta singurul sentiment care o sa mai exista in mintea lui e cel de superioritate. ca te are la degetul mic.
3. O sa iti faca rau, fie ca vrea sau nu pentru ca o sa testeze limitele.

4. nu te gandi ca ce ar face prietena lui. gandeste-te ca tu i-ai dat deja arianta sa fie cu tine si a zis nu.

si 5. un tip... daca vrea sa fie cu tine o sa fie. nu te mai chinui atat.

Pe scurt vezi de viata ta. poate o sa se intoarca, poate o sa vina altul ( cine stie poate chiar mai bun) dar atat timp cat un tip simte ca te are la mana? nu ai nici o sansa sa fii fericita.

Parerea mea...

Have Fun

| kkkmakafull a răspuns (pentru PinkTerror):

Cata dreptate ai!

| PinkTerror a răspuns (pentru kkkmakafull):

Mie imi place tug-of-war-ul de aici. Ba zice unu ca sa il lase ba sa se tina de el.

Eu nu inteleg. parca unii sunt loviti cu bata in cap in mod repetat.

Chiar nu mai exista respect de sine?

| kkkmakafull a răspuns (pentru PinkTerror):

Ba da.dar in putini romani..multi s-au lasat calcati in picioare.

| gohsty a răspuns:

Se vede ca tii la el.Nu trebuia sa faci gluma aia.Cand cineva e gelos pierde controlul, isi pierde calmul si modul de a gandi.Iti spun ca si eu am un amic care s-a dat pe mess drept un alt tip de care imi placea...si m-a injurat etc.Acum: intr-o seara du-te la el acasa si vorbeste cu el du-te clar cu tupeu il iubesti sau nu? daca da du-te! ii zici totul cum ai glumit cu aia cum tii la el cum ai vazut la prietena ta intreaba-l dc a zis asta etc. Apoi saruta-l. Daca te respinge cere-ti scuze si pleaca.O sa se gandeasca la sarutul asta crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce 17 mii de randuri, ti-a descoperit slabiciunile si te tine de rezerva, daca nu vrei sa suferi si mai mult eu zic sa-l parasesti fara sa mai vorbesti cu el ca te umileste si mai mult

| anonima01 a răspuns:

Tu nu iti dai seama ca tipul nu te vrea? E clar ca lumina zilei ca te-a folosit.Sunt total de acord cu ce a zis PinkTerror, pe bune ar trebui sa il lasi in pace si sa iti vezi de viata ta si el de a lui.
Nu mai suferi atat! E plina lumea de femei si barbati.
Oricum eu iti zic sa treci peste si sa nu il mai bagi deloc in seama, nici macar prieteni sa nu mai fiti, pentru ca orice contact cu el iti face rau.
Mult noroc si fa ce crezi tu ca e mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| mg112mada a răspuns:

Draga,nu are rost sa mai incerci.Din cate am inteles eu, el te vede pe tine ca pe o alternativa, deci las-o mai moale.Nu are rost sa suferi pentru cineva care nu te ia in serios.Acum tie ti se pare sfarsitul lumii, dar peste ani cand iti vei aduce aminte vei rade cu pofta. Dragostea asta se vindeca.Si eu am o metoda care da roade pentru a-mi scoate din minte pe cineva pe care il iubesc dar nu am nicio sansa:gaseste-i defecte cat mai multe, cerceteaza adevarul, vezi daca el e asa cum pare si o sa vezi ca o sa te dezamageasca.

| Marius_Florea_1990 a răspuns:

Si acum cati ani ai 5 ani si 7 luni? laughing)))

| Georgescu_Albert_1995 a răspuns:

Uite parerea mea e ca dragostea ta pentru el e cel mai improtant lucru si daca ati stat atat impreuna sunt sigur ca nu tea uitat.Incearca intai sa ii fi o prietena buna in care sa aiba incredere si apoi cu timpul poti incerca sa te dai la el...Nu trebuie sa-ti fie frica, ori incerci ori il pierzi.Succes.

| Dragos_Laura_1990 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu el. si fa ce a spus gohsty. chiar daca nu e prea bine pentru ca, te-a facut sa suferi prea mult oh go on. daca ai vb cu el si nu ii pasa d tine, inseamna ca 1 an si 4 luni tea folosit oh go on. daca incerci sa iti placa alt baiat o sa uiti d el si o s iti dai seama ca nu ai facut bine ca ai suferit dpa el :* iti spun eu pentru ca am patit-o :-

| aandrei a răspuns:

Eu cred ca are rost pentru ca tu ai zis ca a fost 1 an si 4 luni si totus ti la el foarte mult si eu cred ca si el la tine ce dracu daca a zis ca ve-ti mai fi impreuna da incearca si vei reusii pentru ca tu il iubesti cu adevarat si ai incredere in dragostea voastra!big grin

| andreutsaaaa a răspuns:

Acum caty any ay?

| L0r3n4 a răspuns (pentru andreutsaaaa):

14 ani.

| L0r3n4 a răspuns (pentru L0r3n4):

Baiatul se numeste Seby...si acum nu mai tin la el!