| adiTzaa19 a întrebat:

Am la bloc o copila enervanta cu fumuri care se crede "smechera", si de cateva zile ma enerveaza la culme, si vad ca are chef si de bataie! Sunt satul pana in gat de ea, ma enerveaza si efectiv nu stiu ce sa-i mai zic! spuneti-mi si mie va rog niste insulte care sa i le zic sa-i inchid odata gura, si va las si doua poze cu "desteapta" asta, sa`mi scrieti ce i`at spune voi legat de cum arata ea:

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/ 481653_131660747031113_1443751955_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t 1.0-9/1174770_155987887931732_800536366_n.jpg

Mersi de raspunsuri, dau funda si sper sa o fac sa taca, pentru canu vreau sa o iau la bataie sa iasa urat! straight face

Răspuns Câştigător
| KnightOfNight a răspuns:

Frate,decat sa cauti vorbe pe care sa i le spui mai bine o lasi Doamne iarta-ma in pace, am si eu cateva din astea in cartier, dar stii ce fac? Nu le bag in seama si nu le fac nimic pana nu arunca cu vorbe despre familia mea sau ma injura intr-un mod dur.Atunci ma duc langa ea, ii spun sa termine dracu` si nu stiu ce amenintari si gata, problema rezolvata.Intr-adevar nu poti sa dai in ele pana la urma sunt fete chiar daca niste ratate si dupa aia iti faci si probleme cu parintii sau prietenii lor, te asteapta colo dupa colt cand iesi din casa si stii tu... Daca nu te poti abtine de la o rabufneala fizica du-te langa ea spune-i ceva vorbe mai "urate" care iti vin pe moment si da-i o palma foarte usoara undeva pe langa tampla, in cel mai rau caz daca te enerveaza tare doar tranteste-o (dar nu brutal) pe jos.Iar legat de o replica pe care i-o poti spune: "In loc sa-ti folosesti gura aia la ceva util pentru viata ta ma faci pe mine sa aud cum vorbesc toate analfabetele, nu ma intereseaza, du-te-n..." laughing happy
A,si cand mai treci pe langa ea si incepe iar sa vorbeasca razi in mod ironic fara sa te uiti la ea,si dai din cap "nu" asa o faci sa creada ca e penibila si doar te amuza comportamentu ei de taranca, si nu te deranjeaza.

| adiTzaa19 explică (pentru KnightOfNight):

Cel mai bun raspuns. mersi frate, asa o sa-i fac. funda promisa tongue

21 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu-s ce sa zic, pare un baietoi fara puta. "Pacat ca nu te-o nascut mama ta baiat, ca look ai fi avut"...

| ALGator a răspuns (pentru Zenithf):

Ar putea sa mai adauge: "Bai puta, daca mai ma enervezi, te maninc".
E important sa spui "mai ma" si nu "ma mai" iar "enervezi" cu "i" in loc de "e", ca altfel nu-si face efectul.
Astea nu inteleg de pumn, trebuie sa treci direct la insulte. Parerea mea...

| Zenithf a răspuns (pentru ALGator):

Nah, parerea mea, sa nu spui cuvinte urate, ci cuvinte care dor. Daca vorbesti urat, e semn ca te-ai enervat, si persoana in cauza se bucura ca te afecteaza cu rautatile ei. Un cuvant este ca o arma, tinteste cu grija, si trage unde doare mai tare.

| ALGator a răspuns (pentru Zenithf):

Ai dreptate. Mai ridem si noi :-)
E o arta sa si insulti.

| Zenithf a răspuns:

Ideea e ca, daca zici pacat ca nu-i baiat, s-ar astepta sa-i spui ca i-ai trage una, dar ca ea ar arata ca baiat ar jigni-o mai tare. :-\

| Miauti a răspuns:

Il sustin - JONY6000 - poate te place si cand e in preajma ta, o ia razna. Pacat ca poza ta de la avatar e mica... dar din cate observ aveti aceleasi trasaturi ale profilului. Din punctul meu de vedere ar trebuie sa vorbesti cu ea, pe langa faptul ca e mica... daca o mai astepti cativa ani si se face frumoasa.

Sti ce i-as spune!? "Ma placi?, Te invit la un suc si la o discutie!"
Daca cumva reactioneaza si mai rau, inseamna ca simte ceva. Daca te lasa balta si nu mai vorbeste cu tine o perioada de timp inseamna ca e pe ganduri.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Mai adisor daca pe tine la 19 ani(presupun) te sperie o pustoaica pai atunci fara suparare,da esti o sc*la tare bleaga! Ai stat, te-ai gandit si hop! Injuraturi! Culmea e ca ne intrebi pe noi cand ar trebui sa stii si singur ce o atinge! Cum adica are chef de,, bataie''? Chiar sunt curios cum o sa te bata ea! Daca cumva o vezi cu un abecedar in mana, fugi! Doar aia te bate pe tine, limba romana! Mai termina cu chestia asta ca te faci de cacao pe acolo.Nu o sa zica nimeni ce tare ai fost tu daca o bati, din contra!

| adiTzaa19 explică (pentru FABULOSUL6000):

Mai jonysor, am facut rau ca am cerut sfatul unor utilizatori de aici?!
Pustoaica asta cum o numesti tu, are foarte multe fumuri, iar eu cum nu imi prind mintea cu toti copiii care nu au mai mult de 2 neuroni functionali, in cap, caut o modalitate prin care sa o pot face sa isi tina gura inchisa atunci cand mai trece pe langa mine pentru simplul fapt ca nu vreau probleme. Cum ea a vazut ca sunt o "mamaliga" si nu ma dau la ea sa ii *** doua sa taca pe veci, continua sa ma tachineze ca nah, altceva nu are de facut mai bun. Ca tot am incheiat cu subiectul asta, te intreb eu pe tine jonysor, unde ai vazut tu ca nu am scris in limba Romana?! Ai citit tu in vreo alta limba? Deduc ca ai inteles ce am scris, din moment ce mi-ai raspuns. Ca am facut cateva greseli gramaticale, ca am pus o cratima gresit, un spatiu, o virgula, sau am mancat o litera, ASTA E! Se mai intampla, si nu doar mie cu tuturor! Nu am nevoie de abecedar, l`am utilizat inca de la gradinita si mi-a intrat in cap, dupa cum se vede! E un trend in mediul online sa faci misto de cei care mai fac astfel de greseli! Mersi pentru raspunsul tau (nefolositor). altceva?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru adiTzaa19):

Da! Se scrie,, l-am utilizat''! Aici nu scriem in engleza! Trage-i tu doua palme sa vezi cum dai de dracu pe la politie! Gaseste altceva! Scrie mare cu grafiti pe un zid,, xxxxx e o mare cu*va''.E de efect!

| adiTzaa19 explică (pentru FABULOSUL6000):

Vad ca tot nu ai prea inteles ce voiam sa zic cu scrierea corecta laughing) Doar pentru ca folosesc "`" in loc de cratima (-), asta nu inseamna ca scriu in Engleza :S Tocmai ca ma abtin sa ii trag eu doua palme si sa dau de dracu pe la politie, incerc sa ii inchid gura in alt mod! Ai scris tu cumva mare, cu grafiti pe un sid, asa ceva si ai vazut ca e de efect?! laughing)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru adiTzaa19):

Pai scrii in fata blocului nu la constanta! Are efect daca vad toti vecini!

| adiTzaa19 explică (pentru FABULOSUL6000):

Buna si metoda asta a ta, dar eu nu sunt "Smecher de cartier" sa scriu cu grafiti pe pereti big grin

| Winchester308 a răspuns (pentru adiTzaa19):

F**e-i o bataie cand nu sunt martori.

| RedDeath a răspuns:

Mai, prima poza nu merge. Deci, eu as bate-o bine, dar apoi vine politia, tra-la-la si toate prostiile alea si tot tu cazi de vina din pacate... Poate reusesti sa te maschezi si sa o 'aranjezi' putin intr-o noapte devil Sau sa o imobilizezi si sa ii tai parul rolling on the floor Asta ar fi buna! Ai avea apoi de ce sa razi. [Adica noaptea, mascat! Sa n ute cunoasca, si ii tai parul]
Deci insulte, nu are rost, ca ea iarasi spune ceva inapoi, si asa ma ideparte. La vorbe, daca nu vrei sa iei in considerare taierea parului :d, atunci cel mai bine e sa o ignori. Nici nu ai idee ce enervanta e o persoana care te ignora si nu se enerveaza cand vrei tu sa o enervezi. E chiar super. Sare in sus si se da de pamant de ciuda ca nu te poate enerva. Fa un fel de promisiune fata de tine, ca sa nu deschizi gura sa spui ceva catre ea, sau ceva legat de ea. Va fi un test al vointei, dar o si vei scoate din pepeni de numa-numa. Iti recomand sa tii aproape o camera de filmathee hee

| eviltwinnn a răspuns:

Prima poza nu pot sa o vad, in a doua mi se pare inocenta laughing

Fa misto de ea, tu o cunosti mai bine, stii ce sa ii spui sa o doara.

| Phini a răspuns:

Iti pot da un numar de telefon, si in termen de 5 zile te scap de ea laughing zi numai judetul rolling on the floor
Nu o baga in seama laughing o sa dispara in curand big grin
Intre timp, poti sa te pui cu fostul ei gagicwinking

| adiTzaa19 explică (pentru Phini):

Frate, la cum arata crezi ca a avut gagic?! rolling on the floor))

| Phini a răspuns (pentru adiTzaa19):

laughing))) Mai nu stiu cum arata, si nici nu ma intereseaza... Te sfatuiesc sa aflii ce o deranjeaza, un secret, 2... si cand iti mai face probleme, dai peste gura, si gata big grin
Daca nu merge asa, plateste pe unu sa ii tina gura ocupata. rolling on the floor))

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru adiTzaa19):

Te-ai gandit ca poate te place?

| Ankutza2394 a răspuns:

Pai de obicei "copilele" cand place pe cineva il tachineaza, il enerveaza, nu stie cum sa se bage in seama cu el! Nu asa faceai si tu cand erai mai mic, in clasele primare cand iti placea de o fata? pentru ca nu stie cum sa vorbeasca cu tine, te enerveaza probabil prin niste vorbe pe care nici nu trebuie sa le bagi in seama! sau pur si simplu e o scorpie de fata. Nu stiu ca nu o cunosc! Sfatul meu e sa nu o mai bagi in seama, da dovada ca esti mai matur ca ea, sau spune-i ca daca ii place de tine nu trebuie sa vorbeasca urat si sa vezi ce se inroseste toatalaughing Bafta!