Întrebare recomandată | Adriaw48 a întrebat:

Salut,TPU!
Am luat un inel de logodnă si nu stiu cum sa o fac sa o cer.
Nu stiu cum sa fac sa fie momentul

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Eu fiind fata am cateva idei care sper sa te ajute.Ai putea sa organizezi o cina romantica si sa o inviti la tine acasa, iar inelul sa il pui in paharul cu sampanie, sau sa ii oferi un trandafir si in trandafir sa pui inelul.Alte optiuni mai sunt de exemplu daca sta la bloc sa scrii cu creta pe trotuar sau asfalt Vrei sa te casatoresti cu mine sau o pancarda.Alta idee(asta este putin mai perversa) care mi-a venit acum pe moment este de exemplu inainte sa faceti dragoste pe moment ce te dezbraci, sa ai un tricou pe sub haine pe care sa scrie tot asa Vrei sa te casatoresti cu mine, si inelul de logodna sa il ai la gat, cred ca o va lua total prin surprindere.Alta modalitate mai este de exemplu sa pui cutiuta cu inelul de logodna intr-un buzunar si sa o pui pe ea sa il caute bagand un pretext ca iti trebuie ceva si o pui pe ea, iar ultima modalitate pe care o stie toata lumea deja este sa te asezi in genunchi in fata ei si sa o ceri in casatorie.Probabil mai sunt multe alte posibilitati dar acestea mi-au venit in cap pe moment.Mult succes!

| Cineva797406016386 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Păi dacă i pune inelulu în paharul cu șampanie nu se îneacă cu inelu?

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Cineva797406016386):

Tare greu imi este sa ma abtin pe bune, dar cand vad ca puneti intrebari mediocre ma doare creierul efectiv, incercati sa ganditi de 2 ori inainte de a posta o intrebare, mai multe amanunte nu mai dau ca nu merita sa imi bat capul.Salutare!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Momentul trebuie să fie solemn. Este o ceremonie. Locul trebuie să fie potrivit, la tine acasă, la ea acasă sau un local mai elegant și sobru. Să fie de față familia ta, a ei, prieteni apropiațiai voștri. Și bine înțeles să ai o certitudine că nu te va refuza.

| Sofer a răspuns:

Dacă ești la mare, va plimbați seara pe faleza și coborâți pe plaja și ii acolo o poți cere.

| Alverto a răspuns:

Uite-te pe YT și inspira-te
Bafta!

| Adrian5575 a răspuns:

Merge-ti intr-un loc romantic, te pui in genunchi si ii spui daca vrea sa fie sotia ta. Sigur nu se asteapta la asta, deci o sa fie un moment placut.

| Valentina8 a răspuns:

Cum sa faci sa o ceri? In cel mai romantic si neasteptat mod posibil caci nu se uita acest eveniment din viata unei femei.
Tu o cunosti si stii ce i place cel mai mult.
Insa ceva prin surprindere ar putea fi cel mai frumos.
Poti s o rogi frumos intr o zi sa se imbrace frumos special ca vrei sa faceti o plimbare (pe undeva pe unde i place ei) Dupa fa si tu o smecherie gen pe cer sa i arati ceva iar in momentul in care se intoarce inapoi sa fi in genunchi.
Barbatul in genunchi care cere in casatorie o femeie... E ceva unic. Fa-o :*

| Lorastan123 a răspuns:

Te-ar ajuta putina muzica, un buchet mare de flori, o îmbrăcăminte frumoasă, sa o păcălești sa se îmbrace frumos ca iesiti și să o întâmpini, mergi la ea, ingenunchiezi in fata ei si o întrebi nu pare simplu dar bafta cel mai fain o sa fie