| BoGdAneluL17 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta,dar nu m`am exprimat corect! Deci,daca fac baie cu iubita mea (acasa in cada,fara sex) si ejaculez in apa,exista riscul de a ramane insarcinata? Stiti ca daca ejaculezi pe vaginul unei femei, chiar si fara penetrare, sperma se prelinge in interior.Deci vreau raspunsuri bune, nu rautacioase!

7 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Da cum ti-ai dat frate drumu in cada fara sa faci sex...te uitai la ea si te masturbai?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"6. Raman insarcinata daca partenerul ejaculeaza in apa?

E putin probabil ca sperma care se risipeste pe intreaga suprafata a piscinei, cazii de baie sau a marii sa ajunga in vagin. Daca ejacularea are loc in apa calduta, sperma poate supravietui cateva minute. Daca apa este foarte fierbinte sau este tratata cu produse chimice, spermatozoizii nu supravietuiesc mai mult de cateva secunde. Asadar, slabe sanse sa ramai gravida daca ejacularea se produce in apa." - SURSA :
http://depici.ro/preconceptie/raman-insarcinata-daca-9-mituri-spulberate/

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Nu exista sanse.E prea multa apa acolo.Apa rece din cate stiu e ceam imi buna -Distruge toti atleii-Dar problema e ca nu prea faci baie cu apa rece.NU stai calm.Si nu iti mai da Drumu in Cada. Scoate-o pe geam poate ai faci o Bucurie lu vecinu de sub voi :-p.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ce ti-am raspuns? ca sperma se altereaza in contact cu apa, ce nu ai inteles? Daca ejaculezi pe vaginul unei femei, depinde si pozitia femeii, exista riscul de 5% sa rmana insarcinata deoarece sperma se altereaza si in contact cu aerul

| Zabbyel a răspuns:

rolling on the floor cine va pune sa faceti baie in cada? faceti si voi in oală rolling on the floor)))
n-are cum sa ramana cu burtica mare

Răspuns utilizator avertizat
| MisFit20 a răspuns:

Nu exista riscul, pentru ca sperma este diluata de cantitatea enorma de apa.