| IhateMe a întrebat:

Salut TpU.Am mai vazut genul de intrebari ca a mea dar n-am gasit raspunsul cel mai bun.Imi place mult de o fata, adica mi-au mai placut fete dar nu ca ea.Nu prea ne bagam in seama.As-i avea nevoie de niste sfaturi, adica cum sa vorbesc cu ea, cum sa infrang teama de a nu vorbi cu ea si ce sa vorbesc cu ea.Am mai incercat sa vorbesc cu ea dar am cedat presiuni si m-am retras(din cauza ca nu stiam ce sa-i spun nu doar,, Buna, pa pa"). Vreau doar sa stiu cum sa infrang teama de a nu vorbi cu ea si sfaturi despre ce sa vorbesc cu ea sau cum s-o fac sa vorbeasca ea cu mine ( de preferat ).

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observa despre ce ii place ei sa vorbeasca. Primul pas este sa o vezi pe ea doar ca pe o prietena. Vorbesti despre scoala, filme, emisiuni,...
Cand sunteti mai apropiati (ca prieteni) incearca sa-i dai semnale ca iti place de ea, dar sa nu fie chiar asa de evidente.

Subiecte de discutie se gasesc, cel mai important e sa ai curaj sa vorbesti cu ea. Am trecut si eu prin asta si stiu cum este...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste momentul potrivit.

De exemplu, daca sunteti colegi, intreab-o ce a facut la test sau ceva de genu... apoi continui discutia. Fa-te ca nu o placi. Intreab-o despre o tema ceva...

Dupa o perioada, intreab-o despre filme, seriale, afla care-i sunt gusturile

Răspuns utilizator avertizat
| ILkeCookies a răspuns:

Incearca sa faceti cunostinta ( daca nu v-ati cunoscut inca )
Vedeti ce aveti in comun
Simtul umorului trebuie sa fie 100% dar si sa fi serios
Fa-i complimente ( spune-i ca e draguta, frumoasa, ca iti place cum e imbracata )

Mai mult nu stiu ce sa iti zic
Baffta!

| IhateMe explică:

Inca nu am vorbit cu ea..Cand vreau sa vorbesc cu ea tot imi zic sa astept momentu potrivit...Nu stiu sigur cand se va intampla da numai pot sa astept.Sufar tot mai mult cand ma gandesc la eahappy.O sa-mi fac curaj sa vorbesc cu ea si o sa vad ce raspuns mi-a fost de folos.