| Foughtknight a întrebat:

am nevoie de ajutorwinking Deci imi place mult de o fata de la mine din clasa si nu prea stiu ce sa fac(dupa cum vedeti nici noapte nu pot dormi :/), chestia e ca imi doresc sa fim mai mult decat simplii prieteni si timiditatea ma distruge.
Va rog spuneti-mi si mie cum as putea proceda sa o "cuceresc", vreau sa spun cum sa ma apropii de ea. Atunci cand sunt in preajma ei si imi doresc sa ma apropii sau o vad vorbind cu altcineva simt parca o frica ce se extinde din stomac in tot corpul. M-am gandit sa ma duc langa ea si fara motiv spre exemplu sa-i pun mana de dupa gat dar nici sa nu exagerez, insa cand vreau sa o fac ceva ma tine. Ce ar trebui sa fac sa trec peste acel moment? Si niste sfaturi despre niste subiecte cu care as putea intra cu ea in vorba ca nici la capitolul asta nu stau bine laughing Intrebarea finala ar fi cum sa fac sa fim impreuna :/

PS: Am uitat sa precizez dar cred ca stie ca o plac(probabil mai mult ca sigur, ca un coleg nu si-a putut tine gura si i-a spus si unui profesor(ca imi place de ea) face cateodata glume pe tema asta la ore). Reactia ei nu mi-a transmis nimic deoarece se cam rosise si ii venea sa si rada in acelasi timp, si bineinteles si eu faceam la fel.

Va rog mult sa imi dati raspunsuri cat mai sincere laughing)
Apropo in cateva zile e ziua ei, ar trebui sa ii iau ceva pe ascuns? Mie mi s-ar parea o idee buna dar nu stiu ce o sa zica. Probabil ca sunt disperat dupa ea. Apreciez orice chiar si cu ceva cu care sa o tachinez sa o amuz si sa ma bage si pe mine in seama. Multumesc anticipat! laughing

Scuze pentru categorie, nu stiu daca e cea potrivita.

Răspuns Câştigător
| TanteMarianne a răspuns:

Bun.deci de inceput o iei la taclale. primele dati cand vorbiti, ar trebui sa vorbiti despre animale se casa care va plac, flori care va plac, mancaruri etc.cu timpul poate va imprieteniti *(de inceput amici, nu iubiti)si vorbitu si lucruri mai secrete, intime.de ziua ei ai putea sa-i dai un parfum(de exemplu paco rabanne lady million, ca sa uai dea fata seama ca e speciala oentru tine si valoroasa), in afara de asta ai putea sa-i dai niste bijuteri, dar trebuie sa-i cunosti gusturile bine. de ziua ei poti sa-i scrii o poezie daca e (daca nu te pricepi la poezi du-te pe net si cauta), un set de ingrijire ar mai merge de ziua ei. potisa alegi cadouri destul de ieftine de pe site--ul asta :aoro.com in timp i sa-si dea sesma ca ai un interes pentru ea, poate deja si-a dat.nu fi timid, fi deschis relaxat si i-ati inima in dinti! domne' intr-! o zi cand te simti mai sigur cu ea ii spui intr-un loc mai retras ca o, placi, i adori etc... chiar daca stie ca o placi.dar ea nu te place merita sa incerci. in cel mai rau caz schimbi scoala! titusi greu sa ajungi la asa ceva. mmult noroc!

| Foughtknight explică (pentru TanteMarianne):

I-am dat un cadou, am rugat niste colege sa ma ajute, i-a placut, dar in rest nimic. Cred ca ar trebui probabil sa ii spun si eu ceva sa nu stau ca prostu', dar nu stiu, nu e asa usor, daca o sa fiu respins? In plus una dintre acele colege a intrebat-o ce parere are despre mine, dar nu i-a spus nimic :/, merita sa incerc? Daca da, cum?

| TanteMarianne a răspuns (pentru Foughtknight):

Pai o chemi intr-un loc mai privat iti iei inima, in dinti, si ii spui pe un ton calm. daca nu merge deloc poti sa ii, scrii o poezie, sau mesaj de dragoste

8 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Tupeu frate

| corbulalbrosu a răspuns:

O poti invita la un suc si o prajitura de Valentine"s Day. Daca accepta intalnirea, puteti continua cu o plimbare decenta. Restul la o eventuala noua plimbare.

| neutrino a răspuns:

De ziua ei ii poti oferi un buchet de flori, dar nu pe ascuns.

| Foughtknight explică (pentru neutrino):

Prin "pe ascuns" voiam sa zic sa nu afle niciun coleg.

| neutrino a răspuns (pentru Foughtknight):

Asa ceva nu se poate!

| andreea20re a răspuns:

Daca s-a inrosit si a ras, inseamna ca nu ii esti indiferent happy
Tachineaza fata, atinge-o "din intamplare"!