| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi! Deci sa va explic, am cunoscut 3 fete (eu le stiam demult de fapt dar au aflat si ele intr-un final cum ma cheama :]] ), dar problema e ca una dintre ele mai proasta cei drept mi-a pus o porecla enervanta, mi-au zis toate 3 asa o vreme lunga dar nu ziceau chiar asa in bataie de joc, dar odata m-am enervat si cand m-am intalnit cu 2 dintre ele (pe care le simpatizez mai mult ca altele, plus ca pe una o plac) si le-am spus cu frumosu sa nu mai zica asa ca ma enerveaza, nu pe un ton amenintator sau altceva, frumos, au priceput. Sunt recunoscator si fericit ca m-au ascultat macar aici, si a 3 a mi-a zis asa intr-o zi si am luat-o la 14 metri pentru asta si dupa aia a dat ochii peste cap si m-a intrebat daca n-am o tigara, mi-a zis pe nume, aveam dar imi trebuia mie. Si nu stiu cam ce sa fac ca pe una o plac si nu stiu cum sa-i atrag atentia sa ne imprietenim ca lumea, ca ne intalnim odata de 2 ori pe zi la locurile de fumat. Cum sa-i atrag atentia cumva, eu m-am gandit sa ma schimb, sa nu prea vorbesc de fata cu ele, adica sa nu ma prea bag in seama si sa nu ma dau mare, cum as mai putea sa atrag atentia subtil? Si inca ceva, cele 3 au terminat sa-mi zica pe porecla aia, dar un prieten de al meu rade de mine ca un retard si imi zice asa! Deci sa nu credeti ca doar el stia de porecla, stia si clasa mea, dar nu ma f***ea la cap nici macar unu! Si fix el cu care ma inteleg de mult timp incearca sa ma enerveze?! Si azi cand mergea el prin oras a strigat usor catre ele "X nu e aici!" x fiind eu! Normal ca a trebuit sa ma sune sa spuna ce a facut! Ce sa fac cu asta cu porecla? Fetele nu mai zic, dar el zice ca e prost de fel si nu se stie remarca decat prin a se da mare oriunde merge. Si cum sa-i atrag atentia la aia sa ne imprietenim, sa-i iau cumva nr de tel? Funda! Ajutati-ma cu ambele probleme repede va rog ca de o vreme is foarte framantat de ambele intrebari.

Răspuns Câştigător
| Dobrescu_Lucian_1994 a răspuns:

Chestia cu porecla nu e ceva atat de grav e normal ca cineva sa aiba o porecla unele sunt folosite mai des decat numele.incearca sa nu te mai afecteze chestia asta din moment ce clasa ta stia de porecla si nu folosea.cu cat vede cineva ca te afecteaza porecla ta cu atat o va folosi mai mult ca sa te supere, iar in legatura cu fata eu zic sa ii scrii si sa vorbesti cu ea la scoala e mai greu, asa in timpul liber dupa o discutie in scris poate reusesti sa o convingi sa iasa pe afara.succes! si nu uita nu pune la suflet!

| Axel22 a răspuns (pentru Dobrescu_Lucian_1994):

Nu prea am pus dar nu mi-a convenit, dar acum amicului meu i-am pus o porecla si desteptu nu imi mai zice asa laughing). Cand imi zice pe porecla aia eu ii zic ''MISTRIE'' laughing. Si chiar azi am inceput sa zic si ala nu mai zice laughing. Dar cu fata eu zic sa nu vorbesc inca pe net sau nu stiu, voi discuta cu ea luni dimineata la fumoar (un fel de fumoar, ca sa zic asa). Multumesc de ajutor!

3 răspunsuri:
| Mirke a răspuns:

Cati ani ai, ca de fumat vad ca te-ai apucat, dar tot nu ai invatat sa vb cu fetele! ai acum un pretext la fumoar, ii dai foc, i ceri o tigra chiar daca ai, si ii ceri Facebook, apoi vezi daca te place, si ceri nr de telefon sa mai iesiti la o tigara, ca de alea aveti bani, daca mai aveti si de suc bine, daca nu gaseste alte activitati unde sa o chemi, in parc cu role, bicicleta, plimbati catel, bafta!

| Axel22 a răspuns (pentru Mirke):

Fb ei il am dar mi-e frica sa ii dau mesaj sau cv, nu stiu ce ar crede daca as vb cu ea pe fb. Nu conteaza cati ani am laughing