| Taker a întrebat:

am nevoie de o parere.un sfat mai ales de la fete.Imi place de o fata de la facultate, dar nu stiu absolut nimic despre ea..nici cum o cheama doar ce o vad mai des pe la facultate..de fiecare data cand o vad sta in preajma colegilor ei si imi este oarecum jena sa ma duc sa vb cu ea ca cine stie ce parere isi face poate se va simti aiurea sa o iau... buna. putem vorbi fata in fata? cred ca s-ar simti aiurea fata de colegii ei....nu stiu cum ar trebui sa procedez sa 'ma bag in seama ' cu ea. faza urata este ca am trecut recent si prin o relatie de lunga durata si nu mai am acesiasi incredere in mine ..cum as putea sa o abordez nestiind nimic despre ea. si incercand sa nu ma fac de ras? ..sau ce ar trebui sa fac? funda!

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Mai multa incredere in sine, nu ar strica!
Dupa parerea mea, inca nu este momentul pentru o noua relatie, asta daca nu vrei un motiv in plus pentru care sa fii dezamagit de propria persoana.
Acorda-ti timp, momentan incerci sa uiti de fosta relatie si sa incepi totul de la 0 doar ca nimic nu-i atat de simplu!
Doar fii tu insati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Poti incepe sa o saluti, sa o intrebi ce face si lucrurile vor decurge
de la sine.Trebuie sa ai incredere in tine, daca vrei sa o cuceresti. happyBafta!

| SunnyDay88 a răspuns:

Asista la o ora de a ei, de preferat un laborator (sau seminar ) zici ca trebuie sa recuperezi si tu o ora pierduta saptamana aia.si asa afli cum o cheama si in pauze poti interactiona cu ea si colegii ei, ii intrebi despre teme, lectii, ore, profi etc. gasesti tu ceva.