| Taker a întrebat:

am nevoie de o parere.un sfat mai ales de la fete.Imi place de o fata de la facultate, dar nu stiu absolut nimic despre ea..nici cum o cheama doar ce o vad mai des pe la facultate..de fiecare data cand o vad sta in preajma colegilor ei si imi este oarecum jena sa ma duc sa vb cu ea ca cine stie ce parere isi face poate se va simti aiurea sa o iau... buna. putem vorbi fata in fata? cred ca s-ar simti aiurea fata de colegii ei....nu stiu cum ar trebui sa procedez sa 'ma bag in seama ' cu ea. faza urata este ca am trecut recent si prin o relatie de lunga durata si nu mai am acesiasi incredere in mine ..cum as putea sa o abordez nestiind nimic despre ea. si incercand sa nu ma fac de ras? ..sau ce ar trebui sa fac? funda!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi Take, cel mai simplu este sa produci un soc. Abordeaz-o direct, cand este singura, si spune-i direct, ceva de genul:"eu te-am observat de mai mult timp si din zi in zi imi devi tot mai placuta.Azi nu m-am mai putut abtine si te-am abordat. Poate ca par impertinent, dar daca nu ma consideri asa, as dori sa mai putem discuta"(poate ceva mai elevat, pregateste din timp introducerea). Daca nu este o tipa prea ancorata intr-o relatie, sau prea unsa cu toate alifiile, sub impresia socului nu te va refuza.Restul depinde de tine.Succes.

| Laugh25 a răspuns:

Bunahappy
Pai daca ti'e rusine sa te duci in fata colegiilor ei,ar fi mai bine ca la inceput sa te interesezi de ea.
Ai putea sa vorbesti cu un coleg de la ea din clasa(cu un baiat) si sa sa'l intrebi (cum o cheama,cum e ea, si de ce nr de tel).sau ii spui lui sa iti aranjeze ceva.happy
Sau cu o prietena de a ei.happy
Ni e greu, mai ales ca fetelor le plac baietii asahappy
Nu ai cum sa te faci de ras in felul astahappy.
Daca chiar vrei, procedezi intr'un mod linistit,(un zambet, alea alea)
Baftahappy

| Ingerasulinocent a răspuns:

Trbuie sa vezi daca are iubit. Apoi imprieteneste-te cu un prieten de-al ei, iesiti la o intalnire intre prieteni...la care este si ea. Vorbesti cu ea, o intrebi ce adresa de mail are, te descurci tu.

| Emily04 a răspuns:

O idee, imprieteneste-te cu baietii din grupul ei. De acolo e foarte usor sa faci cunostinta cu ea, daca iti e frica sa o abordezi pe ea direct.

| Taker explică (pentru Emily04):

Nu.nu imi este frica sa o abordez direct. dar nu stiu cum as putea sa o fac ..pt ca nu ma cunoaste si nu as vrea sa ma fac de ras

| Isa0w0Chan a răspuns:

Incearca "The world only God knows". Sunt foarte multe sfaturi pentru relatii, in functie de caracterul fiecaruia.
P.S.big grinaca nu stii nimic despre ea, cum poti fii asa sigur ca o placi cu adevarat?

| Baws2k a răspuns:

Incearca sa faci cumva, sa te "ciocnesti de ea pe holul facultatii" si de acolo vor incepe toate discutiile.happy