| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am nevoie de un sfat!

Acum aproximativ jumate de an am cunoscut un baiat, ne-am imprietenit foarte repede deoarece avem interese comune, gindim la fel si multe alte chestii.Am inceput de atunci sa fim foarte buni prieteni si eram des impreuna atit pe la petreceri, prin oras sau pur si simplu stateam impreuna si vorbeam.

Insa acum 2 luni dupa o zi de nastere fara sa ne gindim prea mult am avut relatii sexuale, dupa acea noapte am vazut ca la ambii ne-a placut (e foarte bun in pat, asa baieti de buni nu am mai intilnit)am continuat sa mai avem relatii sexuale ori de cate ori ne vedem desi nu suntem impreuna deoarece doar cand ne vedem simtim ambii o pofta nebuna de sex si ne dorim.De la inceput era totul ok,fara obligatiuni,puteam vorbi cu el despre toate aveam un prieten cu care puteam nu doar sa ma distrez dar si relaxez pe masura.

Insa uite ca de la un timp am inceput sa fiu foarte geloasa pe el,nu imi placea absolut tot,cu cine vorbeste, de ce intirzie cand vine la mine, dupa care si ma suparam foarte tare el (ca sa intelegeti eu nu sunt persoana care sa faca botic)iar ultima oara dupa ce am facut sex mi-am dat seama ca m-am indragostit de el.

Acum intrebarea e ce sa fac?
1.Sa ii spun ceea ce simt sa vad ce va iesi din asta?!
2.Sa nu ii spun nimic si sa las totul asa cum este?!
3.Sa inchei aceasta relatie si sa fim doar prieteni?!
4.Sau poate aveti voi alta propunere?

P.S : Mentionez ca nici eu nu am iubit si nici el nu are iubita.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

1,sa vb cu el ce anume vrea de fapt cu tine doar sex sau si mai mult, banuiesc ca il cunosti deja, doar si vorbiti deci inutitia ta feminima ce spune ce anume vrea el doar sex sau relatie?
2, a nu spune nimic este o greseala o frica de fapt fa bine si infruntati fricile

3, sexul e o nevoie umana si daca isi place sa faci sex cu el de ce sa inchei ceva minunat?

4, cum e omul e mai golan mai serios?

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Asa eram eu si prietenul meu, bine, nu intretineam relatii sexuale- doar ieseam des, vorbeam mereu si ne sarutam de mama focului pe unde apucam.

Acum, eu zic sa-i spui ce simti. Vezi ce simte si el, vezi ce spune. Nu ai nimic de pierdut. Daca totul este asa perfect cum spui si va intelegeti asa bine- de ce sa nu formati si o relatie?

Eu asta am facut. I-am spus. Acum avem 4 ani impreuna, desi am tras mult, merita! In felul asta, in functie de raspunul sau, ori afli ca te place si e totul bine, ori o sa stii ce sa faci de acum incolo. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Spune-i cinstit ce simți. De pierdut, nu cred să pierzi nimic. Dar dacă o să ai de câștigat...
winking
Baftă!

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca ar fi bine ca relatia voastra sa mearga inainte asa cum a mers pana acum dar, cu mai putina gelozie din partea ta fata de el.

| cristimihailov a răspuns:

Ar fii bine sa ii dai o sansa.
Macar nu prelungesti agonia, ii spui ce simti, te descarci.
Si este chiar probabil sa iasa ceva frumos.

Orice alta actiune doar prelungeste chinul intre a fi sau nu impreuna. La final poate fi ori da, ori nu.

| vocea a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti un pic si poate intre timp sentimentele tale de iubire pentru el se vor reaprinde. Poate este doar ceva de moment.Ar fi pacat sa te desparti de el si apoi sa realizezi ca de fapt inca il mai iubesti

| PoorBunny a răspuns:

Spune-i ce simti si vezi ce zice!

Daca chiar te-ai indragostit de el spune-i asta!
Dar fii sigura ca iti place de el, nu doar pentru ca faci sex cu el.

Si fii sigura ca va intelegeti bine! Nu ca va certati si va impacati!

O despartire intr-o relatie serioasa este ceva foarte dureros pentru ambii.

| PoorBunny a răspuns (pentru PoorBunny):

Am uitat sa spun!

Vezi ce vrea si el de la tine! Sa nu fie cine stie ce obsedat de sex si dupa sa te paraseasca pur si simplu!

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Eu inteleg ca ar trebui sa ii spun,plus la asta el vede ca ascund deja ceva,tot timpul ma intreaba daca s-a intamplat ceva si daca totul e ok insa cea mai mare problema a mea e ca nu pot sa imi arat sentimentele,eu prefer sa tac si sa tin totul in mine decat sa spun ceea ce simt,mai ales cand vine vorba de dragoste. De ce am cerut un sfat, deoarece nu sunt sigura daca ar trebui sa ii spun sau nu, imi este frica de cum va reactiona deoarece eu m-am gindit de mai multe ori la ceea ce simt pentru el si stiu foarte bine ca nu e doar o atractie sexuala, a crescut in ceva mai mult, poate daca se comporta alt fel cu mine totul avea sa ramina cum era, insa parca a evoluat toate evenimentele.Cind suntem intr-un cerc de prieteni ne comportam ca doi prieteni(desi privirile ne dau de gol si multi cunoscuti deja si-au dat seama ca mai avem ceva mai mult decat ceea ce aratam)f, insa cand raminem in doi totul se schimba.Baieti voi cum a-ti reactiona daca a-ti fi in locul lui si a-ti avea o asa marturisire?

| RAY a răspuns (pentru MaryLoveMyLife):

Depinde ce as simti pentru fata aia