| flavius32 a întrebat:

Sunt un baiat in varsta de 21 de ani, si marea mea problema este ca inca n-am facut sex niciodata, in concluzie inca sunt virgin si simt ca nu stiu ce sa mai fac. Sunt genu' ala de baiat cu bun simt si putin mai timid. Am avut o singura iubita, si am avut ocazia sa o fac de cateva ori cu ea, dar acum imi dau seama ca atunci eram mult prea timid si prostut, asta pe la 18 ani. Mi-e rusine de mine insumi ca am ajuns la varsta asta si inca nu stiu ce inseamna sa faci sex, mi-e rusine de prietenii mei, care nu stiu adevarul despre mine. Sunt intr-o faza de disperare, si la altcineva mi-e rusine sa apelez. As vrea sa va intreb ce e de facut, nu vreau sa platesc femei pentru sex pe ora, vreau sa fac sex cu o femeie care si ea vrea s-o faca cu mine din propria initiativa. Astept raspunsuri si de la fete si de la baieti. M-am facut de rusine, stiu, lumea ma va judeca dur.

Răspuns Câştigător
| Linilerei a răspuns:

Dacă vei găsi o tipă drăguță o să te înțeleagă. Ai reușit să dezvolți un adevărat complex din lucrul ăsta și nu e de bine, asta pentru că vor apărea repercursiuni asupra ta. Nu este o crimă să fi virgin. Asta este un concept în mintea oamenilor și nu ar trebui să urmezi turma de oi. Un amic foarte apropiat de al meu e cu bun simț, decent și nu a avut prietenă și e total fericit. Problema nu e la virginitatea ta, ci la faptul că ai dezvoltat un complex. Fă sport, găsește un hobby etc. Cu timpul vei găsi o fată drăguță să te înțeleagă în lucrurile astea. Fetele care se respectă și cu capul pe umeri nu urmăresc lucruri de genul. Trebuie doar să mai aștepți fiindcă nu e capăt de lume. La 21 de ani ai toată viața înainte. Tot ce trebuie să vezi la tine în momentele de genul e că nu ești ca ceilalți. Un prostovan fără cultură și care se schimonosește în fața unei tipe pentru atenție. Așa că baftă, nu mulți sunt așa. Capul sus că nu e capăt de lume. Fă-ți și amice nu doar amici. Vorbește natural cu ele și totul va veni de la sine. Succes!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ionutzul31 a răspuns:

Stai linistit frate.Eu am 16 ani si sunt si eu mai timid si cu bun simt, dar eu stiu ca fetele pentru cei ca noi nu le gasesti pe toate drumurile.Bafta si nu iti mai fa probleme, ca o rezolvi pana la urmawinking

| mihai741 a răspuns:

Man, atât te întreb: Timid... de ce? De ce ți-e frică? De faptul că nu o să mai vorbească cu tine? Gândește-te că nu au făcut-o nici înainte deci, n-ai pierdut nimic aproape! Privește situația mai la rece, fi mai degajat pentru că NU AI NIMIC DE PIERDUT! Nu dispera, sigur există cineva! Baftă! Nu te victimiza, nu te învinovății, îmbărbătează-te și vorbește ca și cum nu ai nimic de pierdut, fiecare cuvânt al tău să fie unul sigur!

| geniuuu a răspuns:

Mai bine ai plati o fata sa te rezolve, sa te experimentezi putin ca dupa aia sa nu mai ai probleme cand esti cu o fata.

| Bra1n1ac a răspuns:

Ai zis ca nu vrei sa platesti femei, dar si ca esti foarte timid. Daca vrei sa scapi de timiditate, incearca totusi sa platesti una pentru ca iti va fi mult mai usor dupa si o sa scapi de anumite complexe...
Asta ar fi sfatul meu.

| express09 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu ele, fi tu insuti cand incerci sa iti gasesti o prietena si numai fi timid pentru ca nu rezolvi nimic, trebuie sa ai incredere in tine pentru ca pana la urma "sa vorbesti" este cel mai important intr-o relatie

| flavius32 explică:

Poate ca mi-e teama de un refuz, din cauza aspectului meu fizic. Am mari complexe si am tot incercat sa ma obisnuiesc cu mine insumi, asa cum sunt... dar nu prea am reusit nici in ziua de azi. Cel mai mare defect pe care il consider eu este dantura, am 2 dinti putin strambi si mi-e cam rusine sa zambesc sau sa rad uneori si pun mana la gura. Si pot sa zic ca mai sunt timid si din cauza faptului ca n-am vrajeala aia, papagalu` pe care`l au baietii cand abordeaza fetele pe strada, la o petrecere, etc...