| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat de 3 luni aproximativ.Stie lucrul acesta si mi-a zis ca si lui de mine.Acum o saptamana ne-am intalnit. dar nu a facut nimic.Sa zicem ca doar a fost prima intalnire ca sa ma cunoasca. Dupa intalnire nu m-a cautat. A2a zi am vorbit si m-a intrebat daca vreau sa ne mai vedem peste 2 zile.Nu am apucat sa ne vedem din cauza vremii.Cateodata simt ca il intereseaza de mine doar cand se plictiseste.
Mentionez ca este mai mic decat mine cu 2 ani, dar nu este deranjat de acest lucru, iar cel mai mult a fost cu o fata o luna.

Oare este indiferent si nu vrea sa arate sentimentele? Mi-a zis ca nu ii plac chestiile siropoase si eu nu stiu ce sa mai fac.De ce sta de 3 luni si nu face nimic?
Ar trebui sa preiau eu initiativa? La inceput era timid, dar de ceva timp este mai dezghetat.

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Oricat de timid sau indiferent ar fi,cred ca odata tot si-ar lua inima in dinti si ar face ceva ca sa fie cu tine!
convoaca-l odata la o discutzie,intreaba-l c vrea cu adevarat si cum ramane cu voi,ca u il placi dar nu poti lupta singura pentru amandoi.
apropo cu chestiile siropoase,firea prietenului mei este la fel indiferenta,nu imi da niciodata impresia ca il intereseaza mare lucru relatzia noastra, dar atunci cand ii sp ca il iubesc sau ca mi-a fost dor d el ma ia in brate zambeste si ma saruta stiu ca-i place si ma face fericita cand vad ca il intereseaza.d multe ori cand ii sp chestii frumoase imi sp continua, stiu ca-i place.deci una e cand u nu sp nimic, pentru ca nu sta in obiceiul tau si alta cand nici macar sa auzi nu vrei.asta se poate intampla cand nu simti nimic pentru persoana respectiva sad
succes!

1 răspuns:
| Yoanna_4969 a răspuns:

Pai... Daca am inteles bine, voi aveti o relatie la distantahappy Nu te gandi ca din prima zi te va saruta sau te va tine de mana. Lucrurile astea vin cu timpul. Totusi, ai putea sa-i spui ca vrei mai mult de la el, si propune tu sa aveti o intalnire, sau alege ziua.