| Giugiuc0ku7 a întrebat:

Am o intrebare! Am 14 ani si imi pot decalota penisul, insemna ca nu mai sunt virgin? Sau așa e normal?

Răspuns Câştigător
| Duduchi a răspuns:

Ai 14 ani? Și eu la fel. Pai hai să-ți spun eu cum sta treaba. Eu de exemplu nu mai sunt virgin, pentru că am făcut sex. Tu daca nu ai făcut sex înseamnă că încă ești virgin.
Virginitatea se pierde după ce s-au efectuat primul contact sexual indiferent daca a fost cu sau fara prezervativ. Nu are nici o legătură decalotarea penisului cu virginitatea. Mai multe informații găsești pe google. Sănătate!

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Decaltarea penisului nu are nicio legatura cu virginitatea ta. Esti inca virgin.

| Sofer a răspuns:

Când o sa faci sex, atunci nu mai ești virgin.

| seth2016 a răspuns:

Esti virgin pana cand faci sex cu cineva. Decalotarea nu se pune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns la întrebare: ești virgin în continuare, dar vreau să intru puțin în detaliu

La băieți virginitatea nu e ceva fiziologic neapărat, pentru că și după ce faci sex prima oară penisul tău nu suferă nicio schimbare. Cel mult, așa numita „ață" devine cu timpul, după mai multe partide, puțin mai elastică, nu se rupe cum se crede.

Important e să te dezvolți bine pe plan mental si sa nu te avânți să faci sex doar pentru a impresiona, cum vrea să para ala cu funda, pentru că văd că azi e o modă idioată că trebuie să te dezvirginezi cât mai repede, să mârlești cât mai multe tipe, că după devi bărbat, că ți se schimbă mintea, că corpul nu stiu ce, că virginitatea-i o rușine, o povară etc. Niște tâmpenii. Bărbat devii odată ce ești matur, nu odată ce ai băgat racheta-n pădure. După ce faci sex prima oară, nu se schimbă absolut nimic. Doar îți freci plua în vaginul fetei, atâta tot.

În schimb, la fete situația e diametral opusă. Fetele au nevoie de mult mai multă atenție. Mai ales la început când sunt virgine. Cu sexul nu e de jucat cum cred si practică mulți. La fete e mai mult vorba de emoție, de pasiune, de încredere. Şi sexul necesită maturitate fizică şi mentală ca să fie practicat bine. Şi sub 18 ani nu ai cum să ai lucrurile astea. Spre ex. o fată care începe aşa mică, la 14 ani, poate rămâne şi cu traume pentru că băiatul, dar mai ales ea nu sunt pregătiți fizic măcar de aşa ceva, dar mai mental.

Am cam înșirat multe lucruri aici, ai doar 14 ani, știu laughing dar stai liniștit, odată ce o să mai crești o să le înțelegi din ce în ce mai bine. Ce am vrut să-ți zic e că experiența dezvirginării la noi e ceva infim, pe când pentru fete e ceva delicat și să nu ajungi să-ți dorești să faci sex ca să impresionezi, cum e moda. Și nici să nu-ți începi viața sexuală mai devreme de 18 ani. Ideea e că sunt muult mai multe aspecte ale discuției. Despre relația în sine, despre actul sexual în sine etc. Și foarte important e să discuți și cu părinții tăi pe tema asta a sexualității când ai asemenea întrebări. Nu are de ce să-ți fie rușine. Până la urmă e vorba despre propriul corp. Se poate ca ei să fie mai rușinați ca tine laughing dar asta să nu fie o piedică pentru tine, ci să fi tu cel care sparge gheața. Pe mine, discuțiile pe tema asta cu părinții mei m-au ajutat foarte mult să-mi deschid mintea. Deci, când ai nelămuriri, apelează la ei cel mai bine.

| AlexandruInu a răspuns:

Este normal