| anonim_4396 a întrebat:

sad
Am o intrebare.
Am facut sex cu iubita neprotejat in perioada ei fertila. Ejacularea Nu a avut loc in vagin. De asemenea nu am avut nicio ejaculare inainte cu 6 zile. Stiu ca sperma poate ramane pe uretra dupa o ejaculare si poate sa fie preluata de picatura fericirii.
Sunt speriat rau de Tot. Ea imi spusese abia dupa ca e perioada ei fertila.
Ciclul ei trebuie sa vina pe 28 dar simt ca mor pana atunci

Răspuns Câştigător
| Rob3rt97 a răspuns:

Picatura fericirii apare cand esti excitat si are rol lubrifiant (Este mai mult lichid spermatic cu o concentratie mica spermatozoizi dar daca te-ai abtinut 6 zile o sa aiba o concentratie mai mare de spermatozoizi inb ea), cu cat nu ai mai ejaculat inainte cu catat picatura este mai abundenta, In concluzie 6 zile fara ejaculare => Excitare mai mare => Picatura fericirii mai plina cu spermatozoizi. Totusi sunt sanse mici sa ramana, dar in orice caz Kaufland mai are si reduceri la raionul pentru copii.

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

A-ti proteja partenera este primul si cel mai mare semn de Respect si Responsabilitate fata de fata care te primeste in ea!
De ce nu ai respectat-o, cand la orice colt, la orice ora poti cumpara prezervative?!
Normal ca este foarte posibil sa o fi lasat gravida! Citeste aici!

mayoclinic.org/healthy-lifestyle/birth-control/expert-answers/birth-control/faq-20058518

| Helpme99 a răspuns (pentru PsihoSex):

Ne.am protejat pana am facut asta. sad Am mai avut experiente dar am fost de acord amandoi sa incercam neprotejat sad
Ma simt foarte prost si nu pot decat sa astept cu sufletul la gura. Ma tot rog la Dumnezeu sa nu fie nimic si sa trecem peste sad

| Kingsley a răspuns:

Nu are cum sa ramana.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca nu are cum sa ramana daca nu ti-ai dat drumu în ea.
Fac asta cu prietenul meu de 2 ani si nu s-a intamplat nimic!
Doar ca trebuie sa ai grija pentru ca din cazul ca te exciti prea tare... poate scapi in ea. putin.
Trebuie sa o scoti cu vreo 15-20 de secunde inainte...

| anonim_4396 explică (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Voiam sa iti spun ca si eu sunt panicata de un lucru. Am facut-o si eu pentru prima oara neprotejat pe 13 martie iar mie trebuia sa mi vina pe 16. Dar a inceput sa mi vina de pe 14, urmatoarea zi. Este vreo problema? Sa ma ingrijorez? Mentionez ca nu si-a dat drumul inauntru si a scos o cu cateva minute inainte sa i vina. Sa mi iau un test ceva? Sau sa stau linistita? Mersi mult de tot. Te pup.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da poti sta linistita.
Pentru ca si atunci cand ramai insarcinata ciclul intarzie nu iti vine mai devreme.
Si acel ciclu care se zice ca vine peste sarcina nu e ciclu e un sange care curge dupa o saptamana si ceva, sangerari scurte.
Dar la tine nu cred ca ar fi vreo problema... daca ti-a venit mai devreme.
Daca ai avut cicluri neregulate ...sa nu te sperii.

| anonim_4396 explică (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Multumesc. Apreciez raspunsul tau! Te pup

| AdrianCov a răspuns:

Aveți răbdare. În principiu dacă nu a avut loc ejacularea în vaginita, nu ai nici un stres.
După orice contact sexual, recomandabil este sa se spele atât ea cat și tu.

| Mahna a răspuns:

Sunt într o situație asemănătoare cu tine, desi nu mă mândresc cu asta. Sper că totul sa se termine cu bine pentru amândoi. In cazul meu fata era cu doua-trei zile înainte de perioada fertilă și nu am avut nici măcar penetrare. Totuși m-am speriat după ce pe toate site-urile gasesti povestea legata de pericolul legat de lichidul pre ejaculator.Ce zici, să mă tem că rămâne însărcinată? Sa postezi rezultatul așteptării tale.
Apropo: Citisem că metoda coitus intreruptus are o eficacitate de 70-95 la sută dacă e practicată corect. Sper sa fie bine.

| Helpme99 a răspuns (pentru Mahna):

Iti multumesc pentru sustinere. Si da, te voi anunta.

Dupa 2 zile de la contact au luat.o mici crampe care au tinut 3 zile si ceva... Am tot citit pe net si aceste pot fi de la ovulul fecundat care se lipeste de uter. Dar acest simptom ar trebui sa apar dupa minim 6 zile la contact si abia maine e a 6 zi.
Sper doar sa fie crampe care nu au avut legatura cu sexul. Imi raspunsese cineva si mi-a zis ca.i prea devreme pentru astfel de simptom. Durerea i-a trecut azi.

In cazul tau daca nu a avut loc penetrarea, nu ai de ce sa te ingrijoreziwinking

| Mahna a răspuns (pentru Helpme99):

I-a venit menstruația prietenei tale?

| Helpme99 a răspuns (pentru Mahna):

Da happy suntem linistiti acum. I.a venit de pe 25. Cu 2 zille mai devreme