| stefanbos a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare care ma tot macina, exista sau nu suflete pereche?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Cred ca nu se va putea dovedi niciodata daca exista sau nu. Ar fi totusi trist daca ar exista. Iti dai seama cum ar fi ca tu sa te nasti la Bucuresti, iar sufletul tau pereche la New York? Complicat! happy

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce seîmprechează, devin pereche, înainte, nu.

| Sofer a răspuns:

Exista dar trebuie să găsești perechea.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

NU. Exista cele 4 c-uri.

| LordCristobal a răspuns:

Normal ca exista, cred ca pentru fiecare din noi trebuie sa existe un sufletel care sa se completeze cu personaliatea noastra si sa ne faca mai fericiti si sa ne ajute sa ne depasim temerile interioare sau alte bariere.

| blackann a răspuns:

Exista

| Sylvyu92 a răspuns:

Nu, cine te-a amagit, exista doar persoane aflate in locuri si in momente potrivite de unde si sintagma asta de mi-am gasit ''sufletul pereche'' practic din cautare si intamplare mai mult

| LordCristobal a răspuns (pentru Sylvyu92):

Si ce zici de oamenii care au o relatie de peste 50 de ani?
Aia nu se pot numi suflete pereche?

| Sylvyu92 a răspuns (pentru LordCristobal):

Sa ma anunti si pe mine pe TPU cand iti gasesti sufletul pereche dar vezi sa nu te apuce 50 si sa nu ai unde sa ne mai zici