| AnDr3y0o a întrebat:

am o intrebare :
Ce pot face sa nu mai ma masturbez? (sunt baiat)
Fara caterinca va rog!

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Depinde cat de frecvent o faci. Daca faci in fiecare zi e o problema, fa si tu pauza de 1/2 saptamani, o faci de cateva ori bune si apoi pauza...
Cum a zis si mAnOwAr nu prea poti sa te opresti, e cv natural, hormonii lucreaza... Fa-ti o prietena pentru a te putea abtine, cand iti vine sa o faci cautati alta ocupatie care sa te intereseze cat de cat si nu te mai gandi "vai ce film porno am vazut nu stiu cand, ce laba as putea face" laughing zic si eu, cv de genul asta...
Si daca o faci de prea multe ori nu e bine sa stii, fa pauze, incepi cu o zi sau doua, faci din nou intr-o zi apoi treci la 3/4 zile si tot asa pana ajungi si tu la 1/2 saptamanii, nu stiu daca vei putea renunta la asta definitiv deoarece este cam necesar acest lucru, mai ales la baietii mai dezvoltati...
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Shooter a răspuns (pentru Jony123):

O data la 1/2 saptamani?laughing eu fac de 3-4-5 ori pe zi...cred ca daca as sta 1 saptamana nu stiu ce s-ar intamplalaughing

| Decebal a răspuns (pentru Shooter):

Gaseste-ti o ocupatie, nu te gandi numai la masturbare, e ceva normal sa te masturbezi dar daca o faci de 5 ori pe zi e o problema happy joaca fotbal, alearga dimineata, fa activitati fizice, intelectuale, priveste filme si te vei convinge ca nu e cea mai importanta masturbarea!

5 răspunsuri:
| DANyi a răspuns:

Amice, nu e nimic anormal in a te masturba. Testosteronul e testosteron. Fa sex si poate nu iti mai trebuie masturbare, dar nu se intampla asa la toata lumea. De preferabil, cauta-ti o ocupatie si nu te vei mai gandi la asta. Repet, e normal. Testosteronul e testosteron, iar pubertatea la fel. NUmai bine!

| BLURRR a răspuns:

Fratele meu hai sa iti explic:ai ajuns la pubertate sau chiar mai mare de atat....este un fenomen natural crezi ca numai tie ti se intampla asta este.....nu prea poti opri acest fenomen, acesta vine din interiorul tau.
Probabil ca poti lua pauza inntre 1-2 saptamani

| AnDr3y0o explică:

Apropo, o fac 1 data pe zi happy.